Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 7227
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jest pierwsza Amerykanka w Finepharm KK AZS

Środa, 3 września 2008, 16:12
Aktualizacja: Czwartek, 4 września 2008, 12:12
Autor: JEN
JELENIA GÓRA: Jest pierwsza Amerykanka w Finepharm KK AZS
Ryan Coleman (po lewej) tuż po przylocie z USA w towarzystwie Jana Czarneckiego i koleżanki w hali przy ul. Sudeckiej.
Fot. Mateusz Banaszak
Wczoraj w trakcie meczu sparingowego w hali przy ul. Sudeckiej pomiędzy Finepharm KK AZS a Cukierkami Odra Brzeg przybyła bezpośrednio z USA przez Wrocław do Jeleniej Góry Ryan Coleman (25 lat, 168 cm.).

Przypomnijmy R. Coleman od dwóch sezonów przebywa w naszym kraju i występowała wcześniej jako rzucająca rozgrywająca w Energa Toruń i w ubiegłym sezonie w Duda Leszno. Była niewątpliwą liderką tych drużyn.

1 marca ubiegłego roku napsuła nam sporo „krwi”, kiedy w meczu z Finepharm KK AZS zdobyła 28 pkt., notując 9 celnych na 12 rzutów w trójkach 1/4 a w rzutach osobistych 7/9 i eval 28. W ubiegłym sezonie miała przeciętną 15,7 na 19 spotkań, plasując się na 5. miejscu w ekstraklasie i często była liderką w innych klasyfikacjach w ciągu sezonu.

Trzy pytania do Ryan

Red.: Jak odbył się lot ze Stanów?

Ryan: Spokojnie i bez zakłóceń. To już trzecia moja podróż z Detroit do Polski. Teraz było mi raźniej, bo towarzyszyła mi koleżanka, która niebawem wraca jednak do USA.

- Czy znasz nasze miasto?

- Tylko halę i otoczenie tego obiektu i ulice widziane z autokaru. Mam jednak nadzieję, że poznam miasto i jego górzyste okolice, bo do tej pory w USA i w Polsce przebywałam w nizinnych terenach. W Toruniu i w Lesznie. Cieszę się z tego powodu.

- Jak oceniasz koleżanki w dzisiejszym sparingu?

- Ocenię, jak będziemy wspólnie trenować i też to zachowam dla siebie. Na podstawie sparingu, który oglądam od drugiej połowy meczu trudno cokolwiek powiedzieć. W Polsce jest wiele utalentowanych koszykarek i na pewno są takie w Jeleniej Górze. Będziemy się zgrywać w trakcie sezonu. Jestem dobrej myśli.

Dziękujemy za rozmowę

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group