Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 24 marca
Imieniny: Katarzyny, Marka
Czytających: 13718
Zalogowanych: 83
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bukowiec: Jest chętny na remont pałacu w Bukowcu

Wtorek, 10 stycznia 2023, 7:04
Autor: WAC
Bukowiec: Jest chętny na remont pałacu w Bukowcu
Fot. MT
Jedna oferta wpłynęła w przetargu na remont będącego siedzibą Związku Gmin Karkonoskich pałacu w Bukowcu.

Jedyna firmą, która wykazała zainteresowanie wykonawstwem inwestycji jest spółka Pre – Fabrykat z Miłkowa. Swoją prace wyceniła ona na 20 milionów 323 tysiące złotych. To niemal dokładnie tyle ile na realizacje zadania zamierza przeznaczyć Związek Gmin Karkonoskich. Dlatego wielce prawdopodobne, że jeśli oferta będzie spełniać wszystkie wymogi formalne, to dojdzie do podpisania umowy.

W planach inwestycji, która będzie realizowana w formule zaprojektuj – wybuduj jest m.in.: remont dachu, stropów i elewacji, a także stolarki okiennej i drzwiowej, wykonaniu izolacji pionowej i poziomej. Dodatkowo w pałacu zamontowane zostanie centralne ogrzewanie z nowym źródłem ogrzewania za pomocą pomp głębinowych i rozprowadzeniem ciepła po obiekcie. Dodatkowo zmodernizowana zostanie sieć elektroenergetyczna wraz z oświetleniem.

Inwestycja zostanie w większości sfinansowana z dotacji z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Termin zakończenia robót to koniec 2024 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

22
61%
Cieszy
5
14%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
0
0%
Złości
7
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Jaki sposób robienia zakupów preferujesz?

Oddanych
głosów
115
W Internecie
27%
Stacjonarnie w sklepie
67%
Oglądam/przymierzam w sklepie, a kupuję w Internecie
6%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Co kawa bez cukru robi w Twoim krążeniu każdego dnia?
Rozmowy Jelonki
Amory u kotów inaczej niż u człowieka, tylko w ciągu dnia
 
Czechy
Dlaczego Czesi nagle pokochali Polaków?
 
Sudeckie hotele i schroniska PTTK
W piątek otwarcie schroniska "Nad Łomniczką"
 
Jelenia Góra - KARR
IV Dolnośląskie Forum Gospodarcze
 
Karkonoski Park Narodowy
Ratują żaby, chronią naturę. Rusza wiosenna Akcja Żaba
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group