Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 10775
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Jesienne remontowanie – jakich fachowców potrzebujemy?

Czwartek, 17 października 2019, 12:13
Aktualizacja: Piątek, 18 października 2019, 20:10
Autor: TS
Polska: Jesienne remontowanie – jakich fachowców potrzebujemy?
Fot. TS
Mimo, że jesień to spokojniejszy okres dla firm budowlano–wykończeniowych, to fachowcy nie mogą narzekać na brak zleceń. Jakie prace remontowe cieszą się zainteresowaniem u progu ostatniego kwartału roku?

Najgorętszy okres w branży remontowej mija wraz z końcem sierpnia. Na odświeżenie wnętrz większość osób decyduje się w miesiącach wiosennych i letnich, kiedy aura na dworze jest najbardziej sprzyjająca, a do tego zaczyna się sezon wakacyjno-urlopowy.

Jak pokazują wyniki badania “Jak remontują Polacy” serwisu Fixly, tylko 13 proc. osób które w 2018 roku zlecały prace remontowe zrobiło to w ostatnim kwartale roku - 5 proc. we wrześniu, 5 proc. w październiku i tylko 3 proc. w grudniu. Dla porównania, od stycznia do marca remontowało 23 proc. osób, na wiosnę 37 proc., a latem 27 proc. Z różnicy w punktach procentowych jasno wynika, że że jesień jest postrzegana jako najmniej korzystny czas na prace renowacyjne w domach i mieszkaniach.

Chociaż sezonowość to cecha charakterystyczna sektora budowlanego, nie oznacza jednak, że wraz z początkiem jesieni przestajemy remontować. Patrząc na liczbę zapytań w kategorii Remont dodanych we wrześniu na Fixly, największym zainteresowaniem, jak przez większość roku, cieszy się kompleksowy remont mieszkania. Fachowców do renowacji całego wnętrza szuka średnio co piąty użytkownik, dodający zlecenie we wspomnianej kategorii.

Jeśli chodzi zaś o pojedynczych fachowców, to największym wzięciem cieszą się glazurnicy. Układanie płytek to najpopularniejsza usługa remontowa. We wrześniu wyraźnie wzrosło zainteresowanie malowaniem ścian, zwłaszcza w województwach dolnośląskim, śląskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, pomorskim, warmińsko-mazurskim oraz wielkopolskim, gdzie liczba zapytań o usługi malarzy zwiększyła się niemal dwukrotnie w porównaniu do poprzedniego miesiąca.

Do najpopularniejszych obecnie usług zaliczają się ponadto tynkowanie ścian, remont dachu, układanie paneli, cyklinowanie parkietu, szpachlowanie ścian oraz montaż sufitu podwieszanego.

Wyraźny spadek liczby dostępnych zleceń wraz z początkiem września zanotowały firmy zajmujące się przeprowadzkami. W każdym z województw fachowcy zobaczyli o 4-8 proc. mniej zapytań.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Donald Tusk będzie dobrym premierem?

Oddanych
głosów
116
Tak
39%
Nie
47%
Ciężko powiedzieć
10%
Nie interesuję się polityką
3%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 11 grudnia 2023
 
Aktualności
Zrobili animowane pociągi
 
Aktualności
Na Śnieżce już ponad metr śniegu
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group