Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2961
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jesienne klimaty w Zespole Szkół w Mysłakowicach

Wiadomości: Mysłakowice
Środa, 2 grudnia 2015, 13:27
Aktualizacja: 13:30
Autor: Andrzej Dąbek
Fot. Archiwum Szkoły
W Zespole Szkół w Mysłakowicach odbył się wieczorek poetycki zatytułowany „Mimozami jesień się zaczyna”. To artystyczne wydarzenie przygotowały polonistki: Marzena Chyży i Wiesława Wojterek oraz nauczyciele muzyki: Rafał Wiewióra i Sylwia Kędzierska. O scenografię zadbała nauczycielka techniki Joanna Politańska, która przeobraziła salę lekcyjną w pomieszczenie przypominające scenerią jesienny park...

Zaproszeni goście i młodzież recytowali wiersze Skamandrytów o tematyce jesiennej. W nowych rolach mogliśmy podziwiać pracowników szkoły, rodziców i urzędników, którzy dzielnie wspierali występujących uczniów. I tak popisy recytatorskie dali: sekretarz gminy - Joanna Osińska, przewodnicząca Rady Rodziców - Monika Ptak, wicedyrektor Zespołu Szkół w Mysłakowicach - Dorota Bojanowska i kierownik gospodarczy szkoły - Gerard Gałęski. Występem wokalnym uroczystość uświetnili: nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej- Sylwia Witczak i nauczyciel języka polskiego- Rafał Wiewióra.

W program wieczorku włączono poezję śpiewana w wykonaniu uczennic: Wiktorii Świerczek, Julii Ptak i Julii Żurowskiej. Popis gry na wiolonczeli dała najmłodsza z uczennic Alicja Tarnowska. Wszystkie zaprezentowane utwory stworzyły liryczno-muzyczną etiudę jesienną. Recytacji wierszy w wykonaniu uczniów: Patrycji Chojnackiej, Michała Dudzika, Martyny Dźwilewskiej, Patrycji Krzeczowskiej, Marka Orawca, Aleksandry Pajor, Patrycji Pałyski, Pauliny Pałyski, Zofii Pawłowskiej, Justyny Podsadowskiej, Julii Ptak, Sergiusza Szeszko, Wiktorii Świerczek, Alicji Tarnowskej, Mateusza Wróblewskiego i Julii Żurowskiej wysłuchało liczne grono gości. Uroczystość swoją obecnością zaszczyciła także inspektor do spraw oświaty - Barbara Weselińska.

Po wieczorku organizatorzy zaprosili gości na słodki poczęstunek przygotowany przez uzdolnione kulinarnie mamy uczniów: Mariolę Durską, Agnieszkę Krzyszkowską, Elżbietę Majcherską, Olimpię Rybak, Marzenę Szymków, Martę Grad, Ewelinę Wojniak, Justynę Staniecką, Annę Herkę, Ewę Szopińską oraz Katarzynę Stępień.

Przy organizacji wieczorku poetyckiego pomagali uczniowscy wolontariusze: Kinga Krupa, Wiktoria Szopińska, Julia Cach, Dominika Gajda, Wiktoria Loret, Klaudia Kędzierska, Jakub Górecki, Natalia Leszek, Joanna Słowik i Magdalena Orlicka.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wieczorku poetyckiego. Może wkrótce zaproszą na następny ?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~aktokierowcabyl 2-12-2015 17:15
Kto dał Andrzejowi pisać na portalu? Później mamy takie artykuły o niczym i do niczego, jak ten ;(
~rodzic?? 2-12-2015 19:25
Ciekawe ze w szkole nie bylo zacnej informacji na ten temat??? A kto bral udzial - tylko dzieci nauczycielskie i zacnego grona Rady Rodzicow a gdzie jest reszta utalentowanych dzieci?? Brak a szkoda. Zenada:((
~rodzic2 2-12-2015 21:01
Tak, ciekawe dlaczego nie było żadnej informacji w szkole. Jak zwykle spotkało się kameralne grono VIP-ów , aby dwie panie polonistki, które słyną z wazeliniarstwa, mogły się popisać przed Urzędem Gminy. Dzień wcześniej było zebranie z rodzicami i cisza, żadnych informacji na ten temat.
~rodzic 3 2-12-2015 21:06
nie ma czego żałować, klika się bawi.
~mysłakowiczanin 2-12-2015 21:10
Cos na temat tej szkoły wiem KOLESIOSTWO i tak własnie uczą dzieci -jedni lepsi a drudzy gorsi a połowie rady pedagogicznej plus pan dr. to słoma z butów wystaje
~Ktos 2-12-2015 21:15
Widok dziewczynki w czarnych rajtuzach jak dla mnie troszkę zbyt nie na miejscu. Pomyśleć że to gimnazjum..... Ohhhhh co tam się wyrabia dziecko na wyglądać jak dziecko . rodzice popatrzcie czasem jak pięknie ubierają się wasze córeczki. Takim wyglądem nie jednego p...le zachęci do złych czynów.......
~Jakakns 2-12-2015 21:44
Dyrekcja w tej szkole to tragedia
~ 2-12-2015 22:18
uczę w tej szkole, trudno było informować rodziców na zebraniu, bo było ich dwoje!!!!! A informacje o występie były w dzienniku elektronicznym i na stronie. Nauczycielskie to było chyba jedno dziecko, a tak naprawdę to nie ma prawa? Zanim zaczniecie krytykować, zapoznajcie się z faktami. Wiem,że zaraz się dowiem kilku nieprzyjemnych rzeczy o sobie, ale trudno. Uważam że nie macie racji. Było miłe popołudnie i tyle
~ 2-12-2015 22:36
A poza tym, o co macie pretensje? Dzieci pięknie recytowały i śpiewały. Dorośli, którzy mieli chęć, także....Nikt się na tym nie dorobił, po co te obelgi i insynuacje?
~ 2-12-2015 23:35
lol
~do wpisu 3-12-2015 6:35
Do wpisu wyzej. Z tego co wiem to zebrania teraz nie bylo - to byly konsultacje. A na dzienniku nie bylo zadnej inf. odnosnie wystepu :((( Czy nie mozna pokazac tegoz wystepu calej spolecznosci szkolnej ???
~Grześ 3-12-2015 11:47
Dziwi mnie większość wpisów powyżej. Zawiść i chęć dopieczenia dziewczynom które chcą bezinteresownie dać coś od siebie to bardo swojskie jak widać klimaty. Te wpisy są takie wredne i zawistne. Trzeba mieć odwagę podwórkowego kundla który szczeka ukryty za płotem a ucieka w konfrontacji z przeciwnikiem, by anonimowo wpisywać opublikowane krytyczne uwagi w powyższej formie. Może krytykując lub obrażając autorów wieczorku i pracowników szkoły bez odniesienia się do meritum dałoby się napisać jak kolejne podobne inicjatywy zrobić ku uciesze obecnie niezadowolonych? A może włączą się w dobrze pojętą działalność i zostawią po sobie jakiś pozytywny ślad, a nie tylko nienawistne hejty ? Mimo wszystko pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group