Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 7 maja
Imieniny: Benedykta, Ludmiły
Czytających: 10187
Zalogowanych: 102
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jesienne klimaty w "Muflonie"

Czwartek, 21 września 2006, 0:00
Autor: rylit
Jelenia Góra: Jesienne klimaty w "Muflonie"
Fot. rylit
Nie Tadeusz Gauda był najważniejszy na wernisażu wystawy swoich prac, ale fakt obcowania z jego obrazami udostępnionymi przez dwójkę kolekcjonerów Mariolę Nowicką i Michała Głownię.

Na otwarciu wystawy „Przezroczystość”, która zagościła w Galerii „Muflon” sobieszowskiego domu kultury, autora wystawy nie było. Wspomniani kolekcjonerzy nie tylko udostępnili jego dzieła, lecz także przyczynili się do powstania niektórych z nich.
Honory gospodarza pełniła Mariola Nowicka.

Niektóre obrazy ciekawe i inspirujące swój styl i charakter zawdzięczają nie zamierzeniom autora, ale możliwości ich stworzenia takimi środkami, jakimi dysponował autor – a nie, jakimi chciał tworzyć.
Artysta przez pewien czas tworzył w Jeleniej Górze i malował, między innymi, karkonoskie krajobrazy. Obecnie związany jest z Wrocławiem.

Niekonwencjonalny, swobodny sposób otwarcia wystawy, dosyć obficie zastawiony stół różnymi atrakcyjnymi, nietypowymi potrawami, spowodował, że najmniej była ważna sama sztuka, ale rodzinna atmosfera wydarzenia.

Nie pomniejsza to wartości twórczości Tadeusza Gaudy i nie oznacza to wcale, że nie warto odwiedzić galerii oraz obejrzeć tej ciekawej wystawy. Będzie czynna do 13 października w MDK „Muflon” przy ulicy Cieplickiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy brałaś/eś udział w którymś spotkaniu z kandydatem/tką na prezydenta Polski??

Oddanych
głosów
458
Tak
18%
Nie
71%
Nie interesuję się polityką wcale
11%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Opona – Jak genialny wynalazek zmienił świat
 
Rozmowy Jelonki
Co zrobić ze zwierzakiem na majówkę?
 
Aktualności
Dużo atrakcji podczas Juwenaliów
 
Piłka nożna
"Przejechali się" po Moto–Jelczu
 
Aktualności
Z Dachau do Auschwitz przez Jelenią Górę
 
Aktualności
Pojeździli na "koniach" w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group