Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6716
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jelonka Brass Band zagra w Cieplicach

Piątek, 8 sierpnia 2014, 8:31
Aktualizacja: 8:34
Autor: Manu
Jelenia Góra: Jelonka Brass Band zagra w Cieplicach
Fot. Org/Filharmonia
W niedzielę (10 sierpnia) o godzinie 16.00 w muszli koncertowej w Parku Zdrojowym w Cieplicach, w ramach Letnich Koncertów Promenadowych, zagra Jelonka Brass Band. Największą część repertuaru zespołu zajmują utwory klasyczne i pozycje rozrywkowe.

Pomysł założenia zespołu Jelonka Brass-Band w oparciu o instrumenty dęte blaszane narodził się w 2003 r. w głowie Artura Nowaka - jednego z muzyków Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Zespół koncertuje nie tylko w Polsce, lecz także w Niemczech i Czechach.

W repertuarze Jelonka Brass-Band opracowywanym specjalnie na skład instrumentalny znaleźć można niemal każdy rodzaj muzyki. Są wśród nich utwory czysto klasyczne epoki renesansu, baroku czy klasycyzmu, kompozycje Bacha, Haendla i Mozarta, a także arie, sonaty czy ronda. Zespół gra również sztandarowe pozycje rozrywkowej muzyki hiszpańskiej, angielskiej czy brazylijskiej. Nie obcy jest też swing i jazz.

Jelonka Brass-Band zagra w składzie: Paweł Juryś – trąbka, Jędrzej Tomczyk – trąbka, Małgorzata Suchowierzch – waltornia, Wojciech Fijak – puzon i Artur Nowak – tuba.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group