Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 4896
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA KRAJ: Jeleniogórzanka w „Bitwie na głosy” telewizyjnej „dwójki”

Wtorek, 8 marca 2011, 8:09
Aktualizacja: 8:11
Autor: Accipiter
JELENIA GÓRA KRAJ: Jeleniogórzanka w „Bitwie na głosy” telewizyjnej „dwójki”
Fot. Archiwum
Pochodząca z Jeleniej Góry Katarzyna Grabowska, razem z drużyną Piotra Kupichy, świetnie wykonała utwór Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat” w pierwszym odcinku muzycznego show „Bitwa na głosy”. Pogram emitowany był w ubiegłą sobotę na antenie TVP2.

Mówi o sobie, że jest patriotką. Choć obecnie mieszka w Warszawie, urodziła się w Jeleniej Górze. Ta absolwentka Policealnego Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu nie jest bynajmniej debiutantką. Mając trzynaście lat swój talent wokalny rozwijała na zajęciach w jeleniogórskim Młodzieżowym Domu Kultury, a także wraz z zespołem wokalnym brała udział w ogólnokrajowych festiwalach.

Jej artystyczna kariera nabrała tempa od roku 2000, kiedy podjęła współpracę z zespołem KG Band. Śpiewała w chórkach wraz z Pawłem Kukizem, Trebunimi Tutkami, Jackiem Wójcickim oraz Aida & Max Klezmer Band podczas nagrań piosenek zarejestrowanych na płycie „Czar korzeni” autorstwa Katarzyny Gaertner. W 2002 roku występowała na scenie warszawskiego Teatru Rampa w musicalu Grzegorza Walczaka, Andrzeja Marii Marczewskiego i Katarzyny Gaertner „Big Popiel — mysia opera”. Współpracowała z formacją bluesową Gang Olsena. W 2004 roku założyła grupę funkowo-jazzową pod nazwa Soft Light Fire, z którym koncertowała w województwie dolnośląskim. Doczekała się wreszcie pierwszej nagrody dla najlepszej wokalistki na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Muzycznych „Rock blok w bok” w Bolesławcu.

W latach 2005-2008 pracując w biurze w Dublinie występowała na terenie Irlandii z bluesowo-funkową formacją Santori, współpracując m.in. z Lisą Stansfield. Po powrocie do kraju, koncertowała z grupą Tomski Band i podjęła studia na kierunku pedagogiki kulturoznawczej. W ubiegłym roku zwyciężyła w programie TVP 2 „Szansa na sukces”, gdzie wykonała utwór „Gdzie ten, który powie mi” z repertuaru zespołu Brathanki i w finale, który odbył się w Sali Kongresowej, zaśpiewała piosenkę Brathanków „Heniek”. Śpiewała potem z orkiestrą Grzegorza Piotrkowskiego w Teatrze Polskim przy organizacji Wielkiej Gali z okazji 40. urodziny TVP, Andrzejem Rybińskim oraz zespołami SaxAndSix i Smile. W minioną sobotę w muzycznym show TVP2 „Bitwa na głosy” pojawiła się w drużynie Piotra Kupichy z zespołu Feel.

Na zdjęciu: Podczas przygotowań do programu - pierwsza z lewej w drugim rzędzie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group