Piątek, 12 lipca
Imieniny: Weroniki, Jana
Czytających: 10299
Zalogowanych: 41
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jeleniogórzanie ze śródmieścia nie chcą płacić za parkowanie przed domem

Czwartek, 29 marca 2012, 8:47
Aktualizacja: Piątek, 30 marca 2012, 7:55
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Jeleniogórzanie ze śródmieścia nie chcą płacić za parkowanie przed domem
Fot. Petr
Mieszkańcy ulic w ścisłym centrum Jeleniej Góry m.in. Klonowica i Okrzei nie chcą płacić za pozostawianie pojazdów „pod domem”. Czy istnieje jakiś sposób na uniknięcie wydatków związanych ze Strefą Płatnego Parkowania? – Opłaty w tej strefie obowiązują każdego. Jest jednak inne rozwiązanie problemu – tłumaczy Cezary Wiklik, rzecznik urzędu miasta.

Jakiś czas temu w sprawie opłat za pozostawianie pojazdów „pod domem”, a ściślej niechęci wobec uiszczania tychże skontaktował się z nami jeden z czytelników, mieszkaniec kamienicy przy ulicy Klonowica. W swoim mailu napisał on, że jest: „oburzony koniecznością płacenia za parking pod swoim miejscem zamieszkania tym bardziej, że nie jest to praktyka stosowana w przypadku wszystkich ulic w mieście”. Niestety, zgodnie z obowiązującymi przepisami opłacie parkingowej podlega każdy użytkownik Strefy Płatnego Parkowania, która w naszym mieście obowiązuje w centrum m.in. przy ulicach Klonowica, Okrzei, 1 Maja czy Kochanowskiego. Jak się okazuje, jest jednak inne rozwiązanie problemu.

– Ulice w centrum miasta są objęte Strefą Płatnego Parkowania. Bez względu na to, jak długo i w jakim celu ktoś pozostawia samochód w tej strefie, musi uiścić stosowną opłatę. Zdajemy sobie sprawę, że mieszkańcy kamienic przy tych ulicach są z tego powodu rozgoryczeni. Stąd, wychodzimy im naprzeciw – mówi nam Cezary Wiklik, rzecznik UM.

W jaki sposób? – Miasto może wydzierżawić mieszkańcom ulic objętych opłatami za parking podwórka przynależne do kamienic. Za symboliczną złotówkę. Po co rozpychać się na ulicach skoro ma się podwórka, które można uporządkować i wyrównać, a w końcu stworzyć na nich miejsca parkingowe? Niedostępne dla osób z zewnątrz i pewne – tłumaczy rzecznik.

By skorzystać z rozwiązania proponowanego przez miejskich włodarzy, należy złożyć wniosek o dzierżawę podwórka podpisany przez wszystkich mieszkańców danej kamienicy. Wcześniej jednak: – Trzeba porozumieć się w obrębie wspólnoty mieszkaniowej. „Dogadać się” między sobą; ominąć przeszkodę, która nie leży po stronie miasta. Z tego, co wiem, żaden wniosek o dzierżawę podwórka w celach parkingowych nie został jak dotąd odrzucony – podsumowuje Cezary Wiklik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (69)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
617
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Lotto – dwa zeta do przodu
 
Warto wiedzieć
Co zostało nam z chłopów pańszczyźnianych?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Ulewa w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Fajfy Cieplickie – potańczyli przed deszczem
 
Kultura
Wystartowało Lwóweckie Lato Agatowe
 
Kultura
Teatry uliczne – Busker Tour 2024
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group