Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 5567
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Jeleniogórzanie będą rozmawiać o dzieciach uchodźców

Poniedziałek, 29 lutego 2016, 8:58
Aktualizacja: 9:00
Autor: Region
Region: Jeleniogórzanie będą rozmawiać o dzieciach uchodźców
Fot. TKOPD w Jeleniej Górze
Jeleniogórscy przedstawiciele Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Jeleniej Górze uczestniczyli w drugim spotkaniu roboczym 24. międzynarodowej konferencji dot. praw dziecka. Spotkanie odbyło się w Görlitz w Deusscher Kindeschutzbund E.V. Ortsverband Görlitz działającym oficjalnie od 1998 roku.

- Na początek poznaliśmy placówkę i dowiedzieliśmy się o celach, misji i sposobach realizacji zadań – relacjonuje Krystyna Demkowicz, prezes Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Jeleniej Górze. - Nas szczególnie zainteresowała działalność klubiku dla matek z dziećmi poniżej wieku przedszkolnego. Spotykają się tu pod fachowym okiem instruktorki, by uczyć się rozwijać aktywność dziecka i wspólnie bezkonfliktowo bawić. Dodatkowo rodzice tych maleńkich dzieci poznają placówkę i oferowany przesz nią pełny wachlarz usług dla dzieci i rodziny, a dzieci oswajają się z otoczeniem i tym chętniej później korzystają z wszystkich możliwości – dodaje K. Demkowicz.

Podczas spotkania ustalono, że 24. Międzynarodowa Konferencja odbędzie się 5 listopada 2016 r. w Dreźnie, a jej głównym tematem będzie Praca z uchodźcami – dziećmi i młodzieżą oraz ich rodzinami, w Saksonii, regionie Ústí nad Labem i województwie dolnośląskim. Całość rozpocznie wykład naukowy, a jego uzupełnieniem będą wystąpienia przedstawicieli każdego z trzech krajów – Polski, Czech i Niemiec.

- Ustalono, że podczas następnego spotkania roboczego, które planowane jest 26 maja 2016 r. w Dreźnie, zaprezentowany zostanie projekt planu konferencji i sposób jej sfinansowania. Ostatnie spotkanie robocze zamykające cały cykl przygotowania 24. Konferencji odbędzie się 7 września 2016 r. w Löbau. Na konferencję zapraszamy wszystkich przedstawicieli władz administracyjnych i parlamentarzystów zajmujących się problemami uchodźców i stosunkami z naszymi trzema krajami – podsumowuje K. Demkowicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group