Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Czytających: 12135
Zalogowanych: 66
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórski Norwid górą

Sobota, 15 stycznia 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 stycznia 2006, 12:17
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Choć jedna szkoła wygrała, a druga przegrała, uczniowie i nauczyciele cieszą się, że cała Polska o nich wie.

- To dla nas sukces, a nie porażka - przekonują dyrektorzy obydwu szkół. Oto wniosek z ostatniego ogólnopolskiego rankingu szkół średnich, do którego załapały się tylko dwa rywalizujące ze sobą jeleniogórskie licea

Niegdyś II Liceum Ogólnokształcące im. Norwida w Cieplicach przyjmowało tych, którzy nie załapali się lub mieli kłopoty z nauką w cieszącym się opinią elitarnej szkoły I LO im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze. To “Żerom” górował w rankingach, a szczytem jego powodzenia było dziesiąte miejsce wśród szkół średnich w kraju.

Ale to już przeszłość.
Według opublikowanego w środę rankingu szkół dziennika “Rzeczpospolita” i tygodnika “Perspektywy”, I LO zajęło 390. miejsce w kraju, a II LO - 165. Brano pod uwagę ubiegłoroczne wyniki uczniów, którzy startowali w olimpiadach przedmiotowych. - Liczymy, ze w kolejnym rankingu wypadniemy lepiej - mówią pedagodzy z I Liceum Ogólnokształcącego im. Żeromskiego. Wtórują im nauczyciele z cieplickiego “Norwida”.

Sonda

Co myślisz o imprezach rajdowych w Jeleniej Górze?

Oddanych
głosów
379
Świetny pomysł
38%
Jestem na nie
39%
Jest mi to obojętne
23%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Polacy prawie go nie jedzą… a blokuje raka i cukrzycę
Rozmowy Jelonki
Miliardy dla Polski z SAFE
 
Aktualności
Szachy, brydż, gry i zwierzaki – Mysłakowice Open 2026
 
Aktualności
Turystyczny skandal w Karpaczu – ludzie przewracają się na chodnikach
 
Karkonosze
Niemki utknęły na zamkniętym szlaku
 
112
Kolizja autobusu z osobowką
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group