Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6209
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórska uczelnia obchodziła 19. urodziny

Czwartek, 9 czerwca 2016, 8:24
Aktualizacja: Piątek, 10 czerwca 2016, 9:05
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jeleniogórska uczelnia obchodziła 19. urodziny
Fot. Przemek Kaczałko
Od 19 lat Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa (wcześniej Kolegium Karkonoskie) kształci studentów na różnych kierunkach i otwiera nowe (w ostatnich dwóch latach otworzono dwa kierunki: dietetykę i administrację). Świętując kolejne urodziny pracownicy KPSW oraz studenci zorganizowali szereg atrakcji, w tym konkurs Złotego Żaczka oraz wybory mistera, festiwal piosenki studenckiej czy koncerty.

- Jest to czas, który pozwala nam na refleksje na temat naszej specyfiki, wrośnięcia w ten region. Taki był cel ojców założycieli, żeby ta uczelnia była uczelnią regionalną – powiedział prof. dr hab. Marian Ursel, rektor KPSW.

Na początku obchodów święta uczelni odbyła się uroczysta gala wręczenia Złotych Żaczków. - To genialny pomysł naszych studentów – ocenił rektor jeleniogórskiej uczelni. W kategorii Wielka Charyzma zwyciężył prof. Jarosław Domaradzki, Sympatycznym Dusicielem została mgr Teresa Gola, za Prawdziwego Przyjaciela uznano dr Violettę Palczewską, Sokole Oko to dr Jerzy Widerski, a tytuł Selfie Kilera otrzymała dr Oliwia Tarasewicz-Gryt.

W kolejnej części imprezy studenci rywalizowali w Turnieju Wydziałów, sprawdzali się w grze Counter Strike, a także prezentowali swoje umiejętności w Festiwalu Piosenki Studenckiej, gdzie aż trzy ekipy postanowiły zaśpiewać językiem migowym. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wybory Mistera Karkonoskiej – o tytuł ubiegało się czterech kandydatów. Zwyciężył student II roku fizjoterapii Andrzej Wojnowicz. - Cieszę się bardzo, nie spodziewałem się, że wygram. Namówiła mnie do startu pani dr Monika Sobolak i jak widać opłacało się – powiedział Mister Karkonoskiej 2016, który koronę otrzymał z rąk Miss Karkonoskiej 2016 – Katarzyny Witlib.

Wśród atrakcji był pokaz umiejętności kierowców samochodów rajdowych i motocykli, a na scenie wystąpili lokalni artyści z zespołem Korpis Karmel jako gwiazdą wieczoru. Zwycięzcy tegorocznej Ligi Rocka tradycyjnie porwali publiczność do zabawy.

Były też darmowe napoje oraz kiełbaski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group