Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 7564
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Kraj: Jeleniogórska szczypiornistka w kadrze Polski!

Niedziela, 28 lipca 2013, 0:43
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 lipca 2013, 16:08
Autor: MDvR
Jelenia Góra/Kraj: Jeleniogórska szczypiornistka w kadrze Polski!
Fot. archiwum
Natalia Janas (rocznik 1999) reprezentująca na co dzień barwy KPR–u MOS Jelenia Góra została powołana do szerokiej kadry narodowej rocznika 1998 i młodsze na cykl centralnych akcji szkoleniowych Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz na międzynarodowy Turniej Nadziei Olimpijskich, który odbędzie się w Szczyrku w dniach 8–10 sierpnia.

Nasza zawodniczka przygodę ze szczypiorniakiem rozpoczęła w 2009 roku w Szkole Podstawowej nr 11 im. Fryderyka Chopina pod okiem trenerki Marty Oreszczuk. Prawoskrzydłowa leworęczna zawodniczka następnie trafiła pod skrzydła byłego już trenera KPR-u Jelenia Góra Dariusza Jarosza i to właśnie pod jego wodzą Natalia, a także cała drużyna zaczęła odnosić kolejne sukcesy sportowe. W sezonie 2010/2011 po zgłoszeniu drużyny do rozgrywek dolnośląskiej ligi piłki ręcznej, zespół osiągnął drugie miejsce w województwie. W 2011 roku przyszło również pierwsze powołanie do kadry dolnośląskiej i o rok młodsza zawodniczka pokazała się z dobrej strony. Grudzień to również udział szkolnego zespołu SP nr 11 prowadzonego przez Dilabro Samadovą w Festiwalu Piłki Ręcznej ,,PGNiG Dzieciom” w Kielcach i czwarte miejsce w kraju. W sezonie 2011/2012 drużyna KPR-u w składzie z Natalią Janas zajęła pierwsze miejsce w dolnośląskiej lidze piłki ręcznej i wystąpiła w Pucharze Polski ZPRP rozgrywanym w dniach 18-23 czerwca w Dźwirzynie. Natalia została wybrana do najlepszej siódemki Pucharu ZPRP.

Czwarta pozycja kadry Dolnego Śląska i dobra postawa Natalii Janas podczas XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej kobiet zaowocowała powołaniem jeleniogórskiej szczypiornistki do kadry narodowej rocznika 1998 i młodsze. Szeroka kadra 32 zawodniczek skupia najlepsze zawodniczki w tej kategorii wiekowej z całej Polski - oprócz Natalii z Dolnego Śląska zostały powołane dwie zawodniczki MKS Zagłębia Lubin: Wiktoria Płoch i Oliwia Krzyżanowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group