Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 9433
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jeleniogórscy programiści w czołówce

Niedziela, 6 listopada 2011, 8:08
Aktualizacja: Poniedziałek, 15 lutego 2016, 14:48
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Jeleniogórscy programiści w czołówce
Fot. Organizator
W październiku jeleniogórska firma programistyczna CodeTwo uczestniczyła w ogólnopolskiej konferencji Microsoft Technology Summit w Warszawie, jako jeden z 15 partnerów. Przeszła również do finału w konkursie na Najlepszą Nową Spółkę, który zorganizowany jest przez Dziennik Gazeta Prawna.

Jeleniogórska firma programistyczna CodeTwo rozwija się i szuka nowych, wykwalifikowanych pracowników. – W ciągu niespełna dwóch lat nasz zespół prawie się potroił i w tej chwili liczy już 30 osób – powiedział Michał Bednarz, dyrektor zarządzający i współwłaściciel CodeTwo.

CodeTwo tworzy autorskie programy na platformy Microsoft Outlook i Microsoft Exchange Server. Z rozwiązań firmy korzysta obecnie blisko milion osób i dziesięć tysięcy firm z ponad 90 krajów, w tym głównie w Stanach Zjednoczonych. Wśród klientów spółki znajdują się m.in. takie marki jak Shell, Casio, Mitsubishi czy L’Oreal.

Rozpoznawalna, lecz z uwagi na wysoką specjalizację, nadal stosunkowo mało znana w naszym regionie firma, mimo lawinowo rosnącej bazy użytkowników swoich programów, boryka się z jednym poważnym problemem. – Mamy kłopot ze znalezieniem wysoko wykwalifikowanych specjalistów do pracy w CodeTwo. W zasadzie nie przestajemy szukać programistów. Przez kilka miesięcy prowadziliśmy rekrutację na stanowisko w dziale marketingu, aż w końcu, żeby z nami pracować, nowa osoba przeprowadziła się do Jeleniej Góry z Niemiec – powiedział Szymon Szczęśniak, kierownik marketingu CodeTwo.

Młody zespół firmy wciąż szuka nowych kanałów promocji i angażuje się w kolejne przedsięwzięcia marketingowe, których celem jest promocja jeleniogórskiej marki w Polsce i na świecie. – W październiku br. CodeTwo było jednym z 15 oficjalnych partnerów konferencji Microsoft Technology Summit w Warszawie, jednego z najważniejszych wydarzeń w polskiej branży technologicznej. Jesteśmy również w finale konkursu na Najlepszą Nową Spółkę w jednym z ogólnopolskich dzienników – dodał Michał Bednarz.

Teraz CodeTwo pracuje nad wydaniem przełomowej wersji swojego flagowego rozwiązania do pracy grupowej w programie Outlook – CodeTwo Public Folders, oraz przygotowuje kolejne darmowe aplikacje, które niebawem firma udostępni na swojej stronie internetowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
280
Tak
61%
Nie
39%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Polityka
Dudek vs. Konieczyńska: II tura w Jeżowie
 
Aktualności
Zumba dla wszystkich
 
Aktualności
Pobiegli dla Filipka
 
112
Zderzenie na Sudeckiej
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group