• Sobota, 14 grudnia 2019
  • Godz. 21:34
  • Imieniny: Alfreda, Izydora, Jana
  • Czytających: 6243
  • Zalogowanych: 7
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Jeleniogórscy artyści w Piwnicy Pod Baranami

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 28 marca 2019, 10:04
Aktualizacja: Niedziela, 31 marca 2019, 23:57
Autor: Org
Fot. Użyczone
W krakowskiej Piwnicy Pod Baranami 24 marca zagrali „koncert życia”. Zespół „MERHABA KADIN” powstał bardzo niedawno, ale w jego skład weszli artyści koncertujący i występujący na scenach polskich i zagranicznych od lat.

Pomysł na autorskie aranże etnicznych pieśni orientalnych i cygańskich do polskich, poetyckich tekstów Agaty Szmigrodzkiej, był pomysłem trafionym w dziesiątkę.

Stworzyliście coś na miarę Piwnicy Pod Baranami i nie tylko!” – stwierdził dyrektor piwnicznego kabaretu Bogdan Micek, który zaraz po koncercie, gratulując artystom wspaniałego występu, zaproponował zespołowi dalszą współpracę w Krakowie.

Bo i takiego repertuaru nikt w Polsce jeszcze nie stworzył! Fuzja na wskroś polskiej mentalnie poezji z egzotycznym brzmieniem muzyki orientalnej, cygańskiej i flamenkowej dała zupełnie nową, zaskakującą jakość.

Chce się was słuchać, bo w tym, co robicie, jesteście wiarygodni, szczerzy i prawdziwi, a to (szczególnie w dzisiejszych czasach), bezcenna wartość” – powiedziała Tamara Kalinowska – „pierwsza dama” Piwnicy Pod Baranami.

„Sen to, czy jawa…?” jest tym bardziej unikalnym i wyjątkowym koncertem, że ubarwia go, ilustruje i dopełnia zjawiskowy taniec Agaty Szmigrodzkiej.

Widziałem już wielu tancerzy i wiele tancerek, ale pani ma to rzadko spotykane „coś”, co magnetyzuje, przyciąga, zniewala – mówi dyrektor Bogdan Micek. – I to nieprawdopodobne sprzężenie z muzyką, z jej akcentami, z jej nastrojami. Pani po prostu maluje tańcem muzykę!

A wszystko zaczęło się od dwóch przedsiębiorczych i utalentowanych pań: Elwiry Kozak i Agaty Szmigrodzkiej.

Nigdy nawet bym nie pomyślała, że zaśpiewam w tak legendarnym miejscu jak Piwnica Pod Baranami – mówi Elwira Kozak. – W miejscu, które dla wielu Polaków jest kulturalną Mekką i ostoją artystycznych wartości. Dla mnie, zaśpiewać w Piwnicy Pod Baranami, to tak jak dla śpiewaków operowych zaśpiewać w La Scali. Wielkie wyróżnienie, zaszczyt i honor. Koncert był wspaniały. Najlepszy, jaki do tej pory daliśmy. Ale czasu nie zatrzymamy – dodaje ze śmiechem. – Ten szczyt już za nami. Teraz trzeba zdobywać następne szczyty!”

Zespół „MERHABA KADIN” każdego miesiąca występuje w cieplickim Muzeum Przyrodniczym głównie dla publiczności zdrojowej. Ale wiemy już, że w listopadzie artyści szykują kolejny wyjątkowy koncert w jeleniogórskiej Filharmonii Dolnośląskiej, o czym będziemy Państwa na bieżąco informować.

Skład zespołu:

ELWIRA KOZAK – śpiew;
AGATA SZMIGRODZKA – taniec;
RÓŻA WYSOCKA – fortepian;
NATASZA WYSOCKA – skrzypce;
MAREK MIKULSKI – gitara;
TOMASZ KUJAWA – instrumenty perkusyjne.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Kto tam? 28-03-2019 12:53
"Witaj kobiety" takie oto tłumaczenie mamy nazwy tego zespołu.Bardzo szlachetnie brzmiące dźwięki tego zespołu jakby nie patrzeć promującego Jelenią Górę.Skąd ta turecka nazwa?Pewnie się kiedyś dowiemy.Dobry sposób na zarabianie i promowanie z pewnością.Na dłuższą metę trochę nudzi monotonny głos wokalistki i mało ekspresyjnie brzmiące instrumenty,czyli? poprawnie,ale zbyt sennie.
~BS 28-03-2019 14:15
Kto był,widział,słuchał,ten się zachwycił.Ja byłam, i jeszcze będę wielokrotnie.Dziekuję za niezapomniane wrażenia.
~anonim 28-03-2019 15:34
Moze "Kto tam" zorganizuje swoj zespol? Do tej pory nikt kto byl na koncercie nie znudzil sie spiewem wokalistki. To nie jest folk, ani rap,tylko taki styl . Winszuje takiego znawstwa. Ja kuracjusz bylem, slyszalem i jestem zachwycony.
~ 28-03-2019 23:53
W Piwnicy Pod Baranami też teraz śpiewają monotonnie i sennie, to już od dawna nie ta sama Piwnica, co kiedyś. Wielcy odeszli dawno temu.
~ 28-03-2019 23:54
PS. Nie wiem, jak śpiewa wokalistka, o której piszą przedmówcy, więc się nie wypowiadam.
~anonim 29-03-2019 18:40
Teraz zeby zachwycic przychodzacych na koncerty, trzeba wydziwiacm skakac po podium, stroic glupie grymasy twarzy no i zaskoczyc brakiem stroju, a wykonanie i glos ,to sie teraz nie liczy. Andrea Boczelli nie skacze,a jego sie slucha. Amira nie wyglupia sie na scenie , a ludzie placza jak ona spiewa.Pani Geppert stoi przy mikrofonie i tylko spiewa, a widzowie sa zachwyceni i nie mowia, ze spiewa sennie.Ja osobiscie lubie sluchac jak artysta spiewa, a wyginanie sie, czy podskoki mnie rozpraszaja. To taka moja ogolna ocena.
~ 29-03-2019 19:53
Brawo nasze damy- renomowanej co by nie mowic-sceny.Balsam na serce Jeleniogórzan.Szczególnie na tle niedzielnego fatalnego bo pelnego obrzydliwych bluźnierstw popisu w Polsacie naszego ziomka,,Mariolki,,Wstyd nam przynosisz p.Igorze.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group