Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13566
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórscy artyści w Piwnicy Pod Baranami

Czwartek, 28 marca 2019, 10:04
Aktualizacja: Niedziela, 31 marca 2019, 23:57
Autor: Org
Jelenia Góra: Jeleniogórscy artyści w Piwnicy Pod Baranami
Fot. Użyczone
W krakowskiej Piwnicy Pod Baranami 24 marca zagrali „koncert życia”. Zespół „MERHABA KADIN” powstał bardzo niedawno, ale w jego skład weszli artyści koncertujący i występujący na scenach polskich i zagranicznych od lat.

Pomysł na autorskie aranże etnicznych pieśni orientalnych i cygańskich do polskich, poetyckich tekstów Agaty Szmigrodzkiej, był pomysłem trafionym w dziesiątkę.

Stworzyliście coś na miarę Piwnicy Pod Baranami i nie tylko!” – stwierdził dyrektor piwnicznego kabaretu Bogdan Micek, który zaraz po koncercie, gratulując artystom wspaniałego występu, zaproponował zespołowi dalszą współpracę w Krakowie.

Bo i takiego repertuaru nikt w Polsce jeszcze nie stworzył! Fuzja na wskroś polskiej mentalnie poezji z egzotycznym brzmieniem muzyki orientalnej, cygańskiej i flamenkowej dała zupełnie nową, zaskakującą jakość.

Chce się was słuchać, bo w tym, co robicie, jesteście wiarygodni, szczerzy i prawdziwi, a to (szczególnie w dzisiejszych czasach), bezcenna wartość” – powiedziała Tamara Kalinowska – „pierwsza dama” Piwnicy Pod Baranami.

„Sen to, czy jawa…?” jest tym bardziej unikalnym i wyjątkowym koncertem, że ubarwia go, ilustruje i dopełnia zjawiskowy taniec Agaty Szmigrodzkiej.

Widziałem już wielu tancerzy i wiele tancerek, ale pani ma to rzadko spotykane „coś”, co magnetyzuje, przyciąga, zniewala – mówi dyrektor Bogdan Micek. – I to nieprawdopodobne sprzężenie z muzyką, z jej akcentami, z jej nastrojami. Pani po prostu maluje tańcem muzykę!

A wszystko zaczęło się od dwóch przedsiębiorczych i utalentowanych pań: Elwiry Kozak i Agaty Szmigrodzkiej.

Nigdy nawet bym nie pomyślała, że zaśpiewam w tak legendarnym miejscu jak Piwnica Pod Baranami – mówi Elwira Kozak. – W miejscu, które dla wielu Polaków jest kulturalną Mekką i ostoją artystycznych wartości. Dla mnie, zaśpiewać w Piwnicy Pod Baranami, to tak jak dla śpiewaków operowych zaśpiewać w La Scali. Wielkie wyróżnienie, zaszczyt i honor. Koncert był wspaniały. Najlepszy, jaki do tej pory daliśmy. Ale czasu nie zatrzymamy – dodaje ze śmiechem. – Ten szczyt już za nami. Teraz trzeba zdobywać następne szczyty!”

Zespół „MERHABA KADIN” każdego miesiąca występuje w cieplickim Muzeum Przyrodniczym głównie dla publiczności zdrojowej. Ale wiemy już, że w listopadzie artyści szykują kolejny wyjątkowy koncert w jeleniogórskiej Filharmonii Dolnośląskiej, o czym będziemy Państwa na bieżąco informować.

Skład zespołu:

ELWIRA KOZAK – śpiew;
AGATA SZMIGRODZKA – taniec;
RÓŻA WYSOCKA – fortepian;
NATASZA WYSOCKA – skrzypce;
MAREK MIKULSKI – gitara;
TOMASZ KUJAWA – instrumenty perkusyjne.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group