Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 5202
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jeleniogórscy aktorzy na wielkim ekranie

Środa, 3 czerwca 2009, 7:54
Aktualizacja: 7:56
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Jeleniogórscy aktorzy na wielkim ekranie
Fot. .....
W piątek, 5 czerwca, będzie miał swoją premierę kinową najnowszy film Jana Jakuba Kolskiego „Afonia i pszczoły”, zrealizowany wiosną ub. r. W obrazie na podstawie scenariusza Kolskiego zobaczymy również aktorów jeleniogórskich.

Nic dziwnego, że wielu artystów marzy, by współpracować na planie filmowym z jednym z najoryginalniejszych twórców w polskim kinie, Janem Jakubem Kolskim. Entuzjastycznie przyjęte przez widzów filmy Kolskiego przyniosły ponad sto nagród na festiwalach filmowych w Polsce i na świecie, a jego ekranowe dzieła pokazywane były na licznych międzynarodowych festiwalach filmowych.

Za kilka dni na ekrany kin wejdzie właśnie najnowsza produkcja filmowa Kolskiego „Afonia i pszczoły” z Grażyną Błęcką-Kolską w roli tytułowej. W obsadzie filmu znalazły się także dwie aktorki związane z Teatrem im. Norwida - Krystyna Dmochowska i Małgorzata Osiej-Gadzina. Do udziału w swojej produkcji Kolski zaprosił także znanych z jeleniogórskiej sceny aktorów: Andrzeja Kępińskiego, który pojawi się jako kolejarz, oraz Tadeusza Wnuka występującego w roli pułkownika.

Przy okazji premiery dzieła Kolskiego, warto przypomnieć, że w jego telewizyjnym filmie psychologiczno-poetyckim „Jańcio Wodnik” (1993) z główną rolą Franciszka Pieczki, debiutowała wówczas na ekranie jeleniogórska aktorka teatralna Elżbieta Kosecka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group