Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 4233
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jelenia Góra wolała Tuska

Wtorek, 25 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2006, 15:04
Autor: marek
Jelenia Góra: Jelenia Góra wolała Tuska
Fot. goral
Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła już wyniki oficjalne wyborów prezydenckich. Lecha Kaczyńskiego poparło 54,04 procent wyborców. Na Donalda Tuska głosowało 45,96.

Jednak na Dolnym Śląsku zwycięzcą jest Donald Tusk, na którego głosowało 53,16 procent Dolnoślązaków. Najwyższe poparcie uzyskał w Jeleniej Górze i powiecie, tu głosy na niego oddało 61,99 procent wyborców, co w liczbach oznacza 22.809 głosujących.

Na Lecha Kaczyńskiego głosy oddało 13.986 jeleniogórzan, co oznacza 38,01 procenta. Donalda Tuska poparły też wszystkie powiaty przygraniczne, od zgorzeleckiego do kłodzkiego a także miasta, Wrocław i Legnica. Natomiast w powiatach wokół Wrocławia, Legnicy i w części dawnego wałbrzyskiego, wygrał Lech Kaczyński. Najwięcej głosów na Lecha Kaczyńskiego padło w powiecie polkowickiem, gdzie głosowało na niego 59,07 wyborców.

W Jeleniej Górze jak zwykle nie było żadnych incydentów, czy naruszeń ciszy wyborczej. Większą fantazją wykazał się 21 letni mieszkaniec Polkowic, który w dniu głosowania udał się do lokalu wyborczego z piwem w ręce i w stanie wskazującym na spożycie. Przewodniczący komisji obwodowej próbował wyprowadzić pijanego z budynku, ten jednak agresywnie domagał się dopuszczenia go do urny.

W czasie szarpaniny uderzył przewodniczącego. Policjanci zjawili się prawie natychmiast, a pijany i ich usiłował zaatakować. Został obezwładniony i wsadzony do "wytrzeźwiałki". Wkrótce stanie przed sądem za pobicie przewodniczącego komisji i napaść na funkcjonariuszy. Wybory, będzie długo pamiętał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group