Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7640
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jelenia Góra i prezydent wyróżnieni

Poniedziałek, 30 maja 2016, 7:46
Aktualizacja: 7:48
Autor: UM (komunikat)
Jelenia Góra: Jelenia Góra i prezydent wyróżnieni
Fot. UM
Prezydent Marcin Zawiła jest zdobywcą III lokaty w rankingu „Perły Samorządu”, prowadzonym przez specjalistyczny „Dziennik Gazetę Prawną”. To wydawnictwo od pewnego czasu specjalizuje się w problematyce samorządowej – gospodarczej i prawnej – i posiada coraz bardziej precyzyjne instrumenty do diagnozy i oceny pracy samorządów.

„Perły Samorządu” to swoisty ranking, prowadzony nie tylko przez zespół analitycznych dziennikarzy, ale też firmę consultingową „Deloitte Consultingę S.A. oraz Związek Miast Polskich. Inicjatorzy rywalizacji dla zobiektywizowania i porównywalności ocen podzielili gmina na cztery kategorie: gmin wiejskich i miejsko-wiejskich oraz do i powyżej 100 tys. mieszkańców. W trzeciej z wymienionych oceniano m.in. Jelenią Górę.

Co ważne – w odróżnieniu od innych rankingów – w tym przypadku gmina nie wnosi żadnych opłat zgłaszając chęć poddania się ocenie, w której analizie podlegają m.in. sprawność strategiczna, operacyjna, wykorzystanie potencjału gminy i jakość życia mieszkańców.
Przed Jelenią Górą w ocenie jury uplasował się Nowy Sącz i Sopot, najlepszym z wielkich miast został Gdańsk.

– Dla nas takie zewnętrzne postrzeganie jest cenne – powiedział Marcin Zawiła. – Pozwala inaczej spojrzeć na pracę i efekty. W codziennej działalności skupiamy się bowiem na niwelowaniu problemów i widzimy rzeczywistość raczej przez pryzmat kłopotów, które trzeba wyeliminować. Zewnętrzne obserwacje, ujęte w porównywalne dane ułatwiają bycie sprawiedliwym wobec siebie samego. Z jednej strony mając świadomość, jak wiele jeszcze do zrobienia jest przed nami, mamy też – dzięki rankingowi – też szansę powiedzieć i pokazać, że mamy także powody do satysfakcji, którą chciałbym się podzielić z mieszkańcami. Ocena dotyczy miasta jako całości, ale przecież składa się na nią wytężona praca każdego z mieszkańców, za którą chciałbym przy tej okazji podziękować.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group