Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 10851
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Jelenia Góra: bezrobocie 9,4 procent i ma maleć

Niedziela, 23 września 2012, 9:56
Aktualizacja: 14:09
Autor: Angela
Jelenia Góra/region: Jelenia Góra: bezrobocie 9,4 procent i ma maleć
Fot. Archiwum
Jak wynika ze statystyk Powiatowego Urzędu Pracy, w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy na terenie dużych jeleniogórskich zakładów przybyło 450 nowych miejsc pracy, głównie w Draexlmeierze (213), Zakładach Drzewnych Dobiegniew (70), Zorka (67), oraz PM Poland (30 miejsc). Obecnie władz miasta prowadzą rozmowy z czterema dużymi inwestorami, którzy chcą otwierać na naszym terenie nowe zakłady. Ogłoszono również przetarg na uzbrojenie terenów inwestycyjnych przy ul. Lubańska – Spółdzielcza.

- Wskaźnik bezrobocia obniżył się do 9,4 procent. Takiego wyniku Jelenia Góra nie odnotowała od kilkunastu lat – mówił z dumą Marcin Zawiła prezydent Jeleniej Góry. – Dla porównania, stopa bezrobocia w podregionie jeleniogórskim wynosi 12,4, w Polsce 12,3, a na Dolnym Śląsku – 12,4. Nie chcemy się chwalić, ale uważamy, że mieszkańcy potrzebują dobrej nowiny. Spadek bezrobocia, to z pewnością świetna wiadomość, szczególnie w kontekście przyszłych planów dalszego rozwoju miejsc pracy – dodał prezydent Marcin Zawiła.

Obecnie miasto prowadzi rozmowy na temat budowy nowych zakładów na terenie jeleniogórskiej strefy ekonomicznej.

- Zainteresowane są tym cztery firmy, które łącznie chcą przejąć około 14 hektarów. Trzy firmy to nowi przedsiębiorcy – m.in. producent lamp ledowych i dużych obiektów z tworzyw sztucznych, w tym silosów itp. Zakład Drzewny z Dobiegniewa natomiast ma już jedną siedzibę w Jeleniej Górze i chce rozbudować swój zakład. Mamy nadzieję, że te rozmowy uda nam się sfinalizować do końca roku – mówił Marcin Zawiła.

Obecnie miasto posiada trzy gotowe działki w strefie ekonomicznej o powierzchni 12 ha przy ul. Objazdowej i Spółdzielczej, a w najbliższym czasie zamierza otworzyć kolejne 40 ha, na co Jelenia Góra otrzymała już promesę z Urzędu Marszałkowskiego. Z tych pieniędzy wybudowana zostanie droga oraz sieć wodna, kanalizacyjna itp.

W tym roku wyłoniony zostanie wykonawca dokumentacji projektowej tego zadania, a w przyszłym roku – samej realizacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (134)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
785
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group