Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7071
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jedenaście medali JK Oyama w Żaganiu

Wiadomości: Żagań
Czwartek, 29 października 2015, 15:06
Aktualizacja: 15:16
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Ponad 100 zawodników z Polski i Niemiec reprezentujących 20 ośrodków Oyama i Kyokushin Tezuka: Żagań, Żary, Jelenia Góra, Wałbrzych, Łódź, Poznań, Wrocław, Przylep, Nowogród Bobrzański, Jasień, Lubsko, Oświęcim, Piotrków Trybunalski, Cottbus, Darłowo, Stargard Szczeciński, Strzegom, Legnica i Iłowa wystartowało w turnieju zorganizowanym przez sensei'a Artura Niezgodę (4 dan) w Żaganiu.

Sędzią głównym zawodów był shihan Rafał Majda (5 dan) z Jeleniogórskiego Klubu Oyama, sędziami maty shihan Eugeniusz Stanisławek (6 dan - Wałbrzych Kyokushin Tezuka), sensei Dariusz Szulc (3 dan) z Piotrkowa Trybunalskiego, Andrzej Tomiałowicz (4 dan) z Lubska oraz Mariusz Pawlus (4 dan) z Oświęcimia. Jednym z wielu sędziów bocznych była sempai Katarzyna Starzyńska z JKO. Opiekunem zawodników był sempai Adam Serek.

Zawody były przeznaczone głównie dla zawodników stawiających swoje pierwsze kroki w karate kontaktowym, jak i średniozaawansowanych choć nie zabrakło w kilku przypadkach bardziej doświadczonych fighterów. Nasz klub reprezentowało kilkunastu zawodników i zawodniczek w kategoriach: młodzik, junior młodszy i starszy oraz senior.

Miejsca punktowane w swoich kategoriach wiekowych i wagowych zdobyli:
I m. - Robert Łaskawiec i Natalia Grześ (dodatkowy puchar dla najlepszej technicznie zawodniczki);
II m. - Oliwia Najjar, Julia Zawadziło, Kacper Omelko, Łukasz Grześ i Nina Zięcik;
III m. - Jakub Majda, Przemysław Sałam, Natalia Najjar i Damian Rozkoszny.

Nie wystartowali na tych zawodach Nasi utytułowani zawodnicy i zawodniczki, którzy przygotowują się obecnie do prestiżowego "Oyama Top" w Piotrkowie Trybunalskim (21-22 listopada) gdzie sprawdzi się 12 naszych klubowiczów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~:-) 30-10-2015 8:08
Gratulacje dla zawodników i trenera!
~Le1Kiepury 30-10-2015 11:38
Zart...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group