Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 9798
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeden telefon może uratować komuś życie

Poniedziałek, 1 lutego 2021, 15:09
Autor: 112
Jelenia Góra: Jeden telefon może uratować komuś życie
Fot. Archiwum Policji
W związku ze spadkiem temperatur jeleniogórscy policjanci realizują działania, których celem jest pomoc osobom bezdomnym, których życie i zdrowie w związku z przebywaniem na zewnątrz w niskich temperaturach może być zagrożone.

W miniony weekend policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze sprawdzali miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, których życie i zdrowie z uwagi na niskie temperatury może być zagrożone. Akcja ma charakter pomocowy i ma na celu zebranie informacji o miejscach przebywania osób bezdomnych, udzielanie tym osobom niezbędnej informacji o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur oraz o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach, a także udzielanie wszelkiej pomocy w granicach posiadanych kompetencji.

Osoby bezdomne, które zastali mundurowi w pustostanach, rozwalających się budynkach i na terenach ogrodów działkowych zostały poinformowane, gdzie mogą ogrzać się oraz dostać ciepły posiłek.

W związku z epidemią Covid-19 osoby bezdomne z zachowaniem reżimu sanitarnego mogą zgłosić się i zjeść ciepły posiłek codziennie w godzinach od 18.00 do 20.00 w Ogrzewalni przy ul. Grunwaldzkiej 51 w Jeleniej Górze.

Policja prosi o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury.

Twoja reakcja na artykuł?

1
14%
Cieszy
2
29%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
14%
Smuci
0
0%
Złości
3
43%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group