Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11425
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Jechał po pijanemu czy nie jechał?

Czwartek, 26 grudnia 2013, 8:29
Aktualizacja: 18:15
Autor: red
Prokurator Rejonowy w Lubaniu skierował do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze apelację od wyroku uniewinniającego Krzysztofa K. za jazdę rowerem czterokołowym po „kielichu” (0,89 mg/dm sześć. alkoholu w wydychanym powietrzu), ponieważ kierownica po jego stronie była jedynie atrapą.

Zdarzenie miało miejsce 4. listopada. Tego dnia policjanci z Leśnej około godziny 22.00 zauważyli rower czterokołowy, w którym na miejscu po stronie kierowcy znajdował się Adam B., zaś po stronie pasażera Krzysztof K. Pierwszy z mężczyzn miał 0,78 mg/dm sześc. alkoholu, drugi – 0,89.

- W oparciu o zebrane dowody, w tym ustalenia, że obaj mężczyźni czynnie uczestniczyli w ruchu pojazdu, używając w tym celu mięśni nóg, przedstawiono im zarzut poruszania się rowerem czterokołowym po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Violetta Niziołek.

Sąd Rejonowy w Lubaniu, wyrokiem z 29 listopada br. uznał Adama B. winnym popełnienia zarzucanego mu czynu, a Krzysztofa K. uniewinnił wskazując, że bez kierownicy nie miał on wpływu na kierunek jazdy.

- Z poglądem tym nie zgodził się prokurator i wywiódł apelację na niekorzyść tego oskarżonego –informuje Violeta niziołek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group