Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 8014
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: JCK Muflon: Powrót brata marnotrawnego

Piątek, 4 lutego 2022, 12:36
Autor: JCK Muflon
Jelenia Góra: JCK Muflon: Powrót brata marnotrawnego
Fot. JCK Muflon
16 lutego (środa), o godz. 17.00 Jeleniogórskie Centrum Kultury „Muflon” serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy Bogdana Milińskiego, artysty urodzonego w Sobieszowie w 1952 roku. Na wystawę składają się prace malarskie i rysunki. Wernisaż poprowadzi jego brat, artysta malarz Dariusz Miliński.
Że są to dzieła zdecydowanie poważne, widać na pierwszy rzut oka, religijne i okultystyczne znaki oraz nieco natrętne symbole (np. katedra gotycka, czy japoński samolot bojowy) mówią, że otacza nas rzeczywistość dość ciemna. A w niej ratunkiem jest tylko nadzieja. Także nadzieja związana z malarstwem. A mówiąc dokładniej - z obrazem. Coś takiego widzę w obrazach Bogdana Milińskiego i czuję, że jest mi dość bliski, choć nie spotkałem go nigdy” – tak o twórczości Milińskiego napisał Henryk Waniek.

Bogdan Miliński (1952) swoją pierwszą wystawę miał jako 7-latek w Centrum Sztuki w Jeleniej Górze. W 1977 roku wyjechał do Francji, gdzie mieszka i tworzy do dzisiaj. W 1988 roku miał wystawę w Tokio, gdzie rezydował przez sześć miesięcy. Jego prace wystawiane były w wielu miejscach na świecie, m. in. w Tunezji, w Belgii, w Niemczech, we Francji oraz w Tokio. Dzieła artysty wzbogacają kolekcje muzealne i prywatne, np. mera Paryża i cesarza Japonii.

Kuratorką wystawy jest Agata Makutynowicz. Wystawa potrwa do 5 kwietnia 2022. Wstęp wolny.

Dla zachowania wspólnego bezpieczeństwa uczestnicy wydarzenia będą proszeni o okazanie paszportu covidowego lub o wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group