Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 3935
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jazzowe show dla Niepodległej

Niedziela, 2 września 2018, 11:17
Aktualizacja: Środa, 5 września 2018, 10:37
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jazzowe show dla Niepodległej
Fot. Przemek Kaczałko
W sobotę (1.09) na Placu Ratuszowym odbył się drugi z koncertów w ramach projektu Niepodległa i Niepodlegli, organizowanego przez Jeleniogórskie Centrum Kultury. Tydzień temu przy hip–hopie bawiła się młodzież, a wczoraj o dobre nastroje nieco starszej publiczności zadbał Jacek Szreniawa Band oraz gwiazda wieczoru – Jazz Band Młynarski – Masecki.

Kiepska pogoda sprawiła, że frekwencja na sobotnich koncertach nie zachwycała. Jednak ci, którzy zjawili się na Placu Ratuszowym z pewnością nie żałowali. Na rozgrzewkę Jacek Szreniawa przygotował koncert pod hasłem „15/100 sztuka wyborów”. Poza znanym jeleniogórskim artystą na scenie pojawili się muzycy, z którymi często przychodzi mu współpracować, a więc Jakub Olejnik, Łukasz Perek i Mateusz Maniak. Niespodzianką był udział w tym przedsięwzięciu dwóch instrumentalistek, na co dzień grających w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej - Marty Czekańskiej i Anny Piwowarczyk. Dodatkowo swojego głosu użyczyli: Krzysztof Rogacewicz – jeleniogórski aktor zdobywający uznanie i nagrody na festiwalach m.in. w USA i Rosji, a także Marcelina Bienkiewicz i Paulina Bocian, kiedyś uczennice Jacka Szreniawy, a dziś absolwentki Studium Musicalowego Capitol (Paulina) i Uniwersytetu Zielonogórskiego Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (Marcelina). Przepiękne polskie piosenki w nowych, czasem zaskakujących aranżacjach w wykonaniu Jacka Szreniawy i jego przyjaciół, wprawiły publiczność w dobry nastrój przed gwiazdą wieczoru.

Zanim na scenie pojawił się oczekiwany jazz band, Tomasz Mielech z JCK wręczył nagrody i wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie fotograficznym, który był organizowany przez jeleniogórską placówkę kultury z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wyróżnienia otrzymali: Emilia Krakowska-Stanisławska, Katarzyna Tsynkel oraz Bogdan Groth. Dla laureatów były nagrody pieniężne: 700 zł za III miejsce zgarnął Przemysław Tyler z Piły, 800 zł za II miejsce trafiło do Wojciecha Miatkowskiego z Jeleniej Góry, a główną nagrodę w wysokości 1500 zł przyznano Franciszkowi Kluczyńskiemu za zestaw fotografii „Z Kościuszką w tle”. Nagrodzeni spoza naszego miasta otrzymali dodatkowo voucher na dwudniowy pobyt dla dwóch osób w Uzdrowisku Cieplice.

Po części oficjalnej przyszedł czas na gwiazdę wieczoru, czyli Jazz Band Młynarski – Masecki, który w oryginalny sposób poza doskonałą muzyką zaserwował publiczności prawdziwe show. Nowoczesne aranżacje dla utworów z okresu międzywojennego. W repertuarze grupy znalazły się utwory swingowe, było też kilka tang.

Skład zespołu:
Jan Emil Młynarski - śpiew, bandżola,
Marcin Masecki – pianino,
Tomasz Duda - saksofon altowy, klarnet,
Michał Fetler - saksofon altowy, klarnet,
Jarosław Bothur - saksofon C-melody, klarnet,
Piotr Wróbel – suzafon,
Jerzy Rogiewicz – perkusja.

To nie koniec imprezowego weekendu w Jeleniej Górze, bowiem już dzisiaj (2.09) oficjalna Inauguracja Września Jeleniogórskiego. O godz. 19:00 wystąpi Ania Waraszko, a ok. 20:00 Sylwia Grzeszczak.

Twoja reakcja na artykuł?

12
92%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group