Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 5172
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jasna nie na sprzedaż

Środa, 31 grudnia 2008, 8:17
Aktualizacja: Piątek, 2 stycznia 2009, 8:22
Autor: Mar
JELENIA GÓRA: Jasna nie na sprzedaż
Fot. TEJO
Podczas ostatniej sesji rady miejskiej w mijającym roku radni zagłosowali przeciw sprzedaży terenu przy ulicy Jasnej, którego wieczystym użytkownikiem jest firma RankMüller. Teren ten w użytkowanie wieczyste za milion złotych oddali byli prezydenci, którzy wczoraj, jako radni lewicy, głosowali przeciwko uregulowaniu bałaganu, do którego się przyczynili.

– Nie rozumiem tego co się dzieje wokół terenu przy Jasnej. Nie rozumiem postępowania kolegów radnych, którzy przy tym terenie powtórzyli te same argumenty jakie my używamy przeciwko Mall Parkowi, ale tam uważają je za bezsensowne – mówił przewodniczący klubu JG XXI Miłosz Sajnog. – Widać coraz wyraźniej różnicowanie miejsc w mieście. W jednych można budować za wszelką cenę, w innych nie. Zdziwiony jestem tym, że prezydent nawet swoich radnych nie jest w stanie przekonać do głosowania za przyjęciem uchwały którą sam złożył.

– Każdy oceniał tę sprawę indywidualnie, ale to pomyłka radnych, warto było tę sprawę tak w końcu załatwić – twierdził prezydent Jeleniej Góry, Marek Obrębalski – W tej chwili wykonujemy wycenę tego terenu i po jej wykonaniu pewnie wrócimy do tego tematu.

– To wielki wstyd, że w środku miasta jest taka dziura, ja głosowałam za sprzedażą, niestety, przegrałam – mówiła Zofia Czernow. – To prawda, że działka została sprzedana na inne cele niż galeria handlowa, ale istnieją procedury, żeby to naprawić. Niestety, radni nie chcą z nich skorzystać, a to kilka milionów złotych więcej w budżecie.

Teoretycznie decyzja radnych nic nie zmieni, ponieważ inwestor ma już ważne pozwolenie na budowę i wiosną zacznie inwestycję. Na gruncie z wieczystą dzierżawą lub sprzedanym. Jednak nadal nie rozwiązana pozostaje sprawa niegospodarności urzędników, którzy sprzedali grunt na mieszkalne kamienice, a stanie na nim galeria handlowa. Czy ktoś odpowie za brak pieniędzy w miejskiej kasie? Teren oddany za milion złotych pod budowę kamienic miałby zupełnie inną wartość, jeśli byłby sprzedawany pod wielkopowierzchniowy obiekt handlowy.

Projekt poparło jedynie trzech radnych: Wiesław Tomera z PO, Zofia Czernow z Naszego Domu oraz Zbigniew Ładziński z Lewicy i Demokratów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group