Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 10950
Zalogowanych: 44
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jarmark staroci i kości niezgody

Czwartek, 25 września 2008, 10:12
Aktualizacja: 10:14
Autor: Angela/TEJO
JELENIA GÓRA: Jarmark staroci i kości niezgody
Fot. TEJO
Wspólnoty lokatorów na placu Ratuszowym nie chcą się zgodzić na udostępnienie miejsc organizatorom przy Biurze Wystaw Artystycznych i w podcieniach w kierunku ulicy Solnej. Chodzi o pieniądze.

Konflikt między organizatorem tegorocznego, jubileuszowego XXXV Jarmarku Staroci i Osobliwości, którym jest Osiedlowy Dom Kultury, a wspólnotami posiadającymi teren przy BWA, wybuchł już na początku września.

Sylwia Motyl-Cinkowska, dyrektorka ODK, wysłała do wspólnot pisma z prośbą o udostępnienie terenu na czas jarmarku. Chodzi o grunty należący do wspólnot w okolicy BWA od restauracji „Pożegnanie z Afryką, poprzez teren przed Pocztą Polską aż do antykwariatu. Większość zgodziła się na to, ale nie wszyscy.

- Szczególne zastrzeżenia miały wspólnoty numer 50, 51 i 52 oraz numery 53 – 56 – mówi Sylwia Motyl-Cinkowska. - W związku z tym, że podczas jarmarku miejsca na placu Ratuszowym będą płatne, zaproponowałam wspólnotom podzielenie się zyskami, jednak i to ich nie przekonało. Słyszałam też, że w jeden z jeleniogórskich gazet umieszczone zostało ogłoszenie o bezpośredniej sprzedaży tych miejsc przez wspólnoty.

- Właściciele terenu mają prawo do dysponowania swoją własnością dlatego ja już nic więcej w tej sprawie nie mogę zrobić. Uważam jednak, że jeśli jest to impreza miejska i ja jako organizator ponoszę koszty organizacyjne, to zachowanie tych wspólnot, które będą z tego korzystać , jest nie w porządku. Tym bardziej, że nie jest to impreza komercyjna, a metr kwadratowy stoiska będzie kosztował dziesięć złotych – mówi Sylwia Cinkowska.

To nie jedyny „zgrzyt” tegorocznego jarmarku. Jeleniogórskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne, które wpadło na pomysł zorganizowania tej imprezy 35 lat temu i do początku XXI wieku ją prowadziło, napisało do prezydenta Marka Obrębalskiego wniosek o oddanie mu imprezy. JTSK podkreśla, że jarmark zabrał mu bezpodstawnie zarząd miasta w kadencji 1998-2002. I do tej pory nie rozliczono się z towarzystwem z zysków, jakie przynosiły ostatnie edycje jarmarków, nad którymi czuwała organizacja. – JTSK obchodzi w tym roku 50-lecie i przekazanie jarmarku byłoby podwójnie symbolicznym gestem w jubileuszowym roku 900-lecia miasta.
Władze Jeleniej Góry nie przystały na prośbę towarzystwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
898
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
 
Aktualności
Castle Party Bolków – fani zjechali z całej Europy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group