Poniedziałek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 6041
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Jarmark Noworoczny za nami

Wtorek, 31 grudnia 2013, 7:33
Aktualizacja: Środa, 1 stycznia 2014, 8:23
Autor: RL
Karpacz: Jarmark Noworoczny za nami
Fot. Organizator
Już po raz drugi w Karpaczu odbył się polsko–czeski Jarmark Noworoczny. Tym razem impreza miała miejsce w ciągu spacerowym w ulicy Konstytucji 3 Maja. Deptak stał się więc miejscem spotkań mieszkańców, turystów i licznie przybyłych gości z Czech.

Przy dźwiękach muzyki klasycznej oraz rockowej uczestnicy kiermaszu mieli możliwość poznania elementów tradycji i kultury z obu stron Karkonoszy, prezentowanych na stoiskach. Znalazły się na nich produkty wystawiane zarówno przez Czechów, jak również przez lokalnych producentów, między innymi: ekologiczne miody, konfitury, syropy, zioła. Były także produkty rękodzieła artystycznego: obrazy malowane kredką, witraże, rzeźby, filcowe kapelusze, a nawet ozdoby wykonane z kordonka.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się także degustacja tradycyjnej czeskiej kuchni regionalnej „Dobroty z Krkonošy”. Serwowane były m.in. knedle, gulasz, chleb ze smalcem, a na deser strudel jabłkowy i budyń.

Była to ostatnia impreza zrealizowana w ramach transgranicznego projektu „Dni kultury polsko-czeskiej w Karpaczu i Jilemnicach” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group