Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7951
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Japońska parada ulicami Jeleniej Góry

Niedziela, 3 maja 2015, 8:11
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 maja 2015, 7:52
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Japońska parada ulicami Jeleniej Góry
Fot. Przemek Kaczałko
Samurajowie, gejsze i sportowcy paradowali ulicami Jeleniej Góry – wszystko za sprawą Dni Kultury Japońskiej, które odbywają w majowy weekend w naszym mieście. W sobotę (2.05) odbyła się parada zakończona w hali przy ul. Złotniczej, gdzie przybliżono elementy kultury Kraju Kwitnącej Wiśni.

W sobotnie przedpołudnie na Placu Ratuszowym odbyła się ceremonia otwarcia Dni Kultury Japońskiej. Krótkie przemówienia wygłosili: marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła oraz Mirosław Bołociuch – szef Sudeckiego Centrum Ju-Jitsu.

- Jako Sudeckie Centrum Ju-Jitsu dostaliśmy od Polskiej Akademii Ju-Jitsu organizację 25-lecia w Jeleniej Górze. W związku z tym wpadliśmy na pomysł, by zrobić Dni Kultury Japońskiej – mówił Mirosław Bołociuch. Przemarsz głównym deptakiem miasta do hali przy ul. Złotniczej spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, dla których była to ciekawa odskocznia od kultury z naszej szerokości geograficznej. Po przybyciu na Złotniczą, uczestnicy zajęli miejsca, by podziwiać pokazy sztuk walki wywodzących się z Japonii, a także występy artystyczne.

Dzisiaj (03.05) od godz. 10.00 w hali przy ul. Złotniczej rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Akademii Ju-Jitsu i Kata Parami.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group