Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5415
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION KRAJ: Janowicka szkoła na ogólnopolskiej fali

Poniedziałek, 9 maja 2011, 8:50
Aktualizacja: 18:47
Autor: RED
Gminny Zespół Szkół im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich odniósł duży sukces w Ogólnopolskim Interdyscyplinarnym Konkursie Krajoznawczym "Mała Ojczyzna".

Po drugim etapie zmagań konkursu i wnikliwej analizie stron wsi zarejestrowanych w Interaktywnej Encyklopedii Wsi i Regionów jury postanowiło przyznać naszej szkole pierwsze miejsce spośród wszystkich konkursowych wsi z województwa dolnośląskiego – poinformowali nas organizatorzy. Teraz placówka weźmie udział w finale konkursu (25 maja), w którym zmierzy się z dziesięcioma konkurentami z całej Polski.

Celem konkursu, nad którym honorowy patronat objął, między innymi, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, jest pogłębianie wiedzy o historii, tradycji i współczesności wsi oraz regionów, z których pochodzą uczniowie. Udział w zmaganiach ma budować przywiązanie i szacunek do własnego regionu, do jego tradycji, kultury, dorobku i ludzi, którzy go zamieszkują. Jego założenie jest także kształtowanie świadomego, nowoczesnego patriotyzmu jako drogi zaczynającej się od patriotyzmu lokalnego i miłości do "małej ojczyzny".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group