Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6414
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jakie szanse na śmigłowiec LPR?

Sobota, 12 lutego 2022, 9:26
Aktualizacja: 9:33
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jakie szanse na śmigłowiec LPR?
Fot. Przemek Kaczałko
Od kilku lat mówi się o potrzebie stałego funkcjonowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze. Udało nam się uzyskać informację w tej sprawie od wicewojewody dolnośląskiego.
Będę zabiegał o to, by śmigłowiec LPR stacjonował w Jeleniej Górze. W tej sprawie mam wsparcie marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego oraz wiceministra zdrowia Waldemara Kraski - deklarował w październiku 2019 roku senator Krzysztof Mróz.

Mija 26 miesięcy i jak śmigłowca LPR nie było na stałe w Jeleniej Górze, tak nie ma... Przy okazji wizyty wicewojewody dolnośląskiego w stacji Karkonoskiej Grupy GOPR, zapytaliśmy przedstawiciela rządu o tę kwestię. Choć senator zabiega o spełnienie obietnicy, to widać - jest (póki co) nieskuteczny.

Ostatnią rozmowę przeprowadziliśmy tutaj we wrześniu 2021 r. z ministrem Niedzielskim. Mocno naciskamy... Minister wskazuje na czasy przelotu w różnych miejscach w Polsce. Argumentuje, że na naszym terenie nie jest najgorzej - czasy przelotu są jeszcze bezpieczne. Z pewnością nie odpuścimy, bo zbyt wiele osób tu przebywa - szczególnie w sezonach - żebyśmy ryzykowali. Naciskamy, prosimy, lobbujemy - zarówno wojewoda, marszałek, jak i władze samorządowe, które bardzo aktywnie się tu zachowują. Również senator Mróz i pani poseł Machałek - wszyscy zmierzamy w jednym kierunku i myślę, że osiągniemy ten cel - powiedział Bogusław Szpytma, wicewojewoda dolnośląski.

Przypomnijmy, od 7 lutego do końca miesiąca na Górze Szybowcowej dyżuruje śmigłowiec wojskowy, co jest efektem współpracy GK GOPR z 1. Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą (za pośrednictwem 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego).

Twoja reakcja na artykuł?

7
28%
Cieszy
10
40%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
8
32%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group