• Sobota, 18 stycznia 2020
  • Godz. 14:06
  • Imieniny: Małgorzaty, Piotra
  • Czytających: 6169
  • Zalogowanych: 6
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Jakie inwestycje potrzebne są w Jeleniej Górze?

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 11 stycznia 2013, 10:50
Autor: jelonkatv
jelonkatv
Fot. jelonkatv

Remonty kamienic, ulic, chodników, budowa placów zabaw – jakie jeszcze pomysły jeleniogórzanie chcieliby wprowadzić do budżetu miasta, dowiecie się w programie „Głos ulicy”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz

~miastolog 11-01-2013 11:55
W budżecie miasta około 1/3 to wydatki na szkoły bo subwencja MEN nie wystarcza więc i na inwestycje nie ma. Miasto nie jest od tworzenia zakładów pracy tylko od wykonywania zarządu według woli mieszkańców. Termy to inwestycja do uratowania, niestety nie wybrano dobrych wykonawców. Placówki kultury są ale działają skromnie bo nie mogą nic więcej. Na promocje budżet jest mały i nieefektywny. Turystyka to nie tylko ulotki i udziały w targach na niewielką skalę. Trzeba się reklamować w Wielkopolsce, w Czechach i Saksonii a nie tylko w mediach lokalnych. Inwestorzy będą jak będą dobre warunki do inwestycji i wygramy konkurencję z innymi o pieniądze inwestorów. Budżet 2013 jest oszczędny ale to dobrze bo trzeba przygotować się do nowego okresu dotacji z UE od 2014 roku. Trzeba oszczędzać.
Shantahram 11-01-2013 14:52
Kolejne dotacje z UE :) Byle dotrwać do 2014r, a wtedy znowu byle tylko wydać kasiorkę. A jak się już wyda i trzeba będzie się rozliczyć to mieszkańcom jak zawsze wlepi się jakiś kit,opowie jakąś bajkę, podniesie opłaty itp. A nasi sąsiedzi jak zwykle tylko na tym skorzystają, bo wiedzą na czym polega robienie prawdziwego interesu. Pies szczeka, a i tak karawana idzie dalej.
~adam2 11-01-2013 15:36
przedewszystkim zadbac o czystosc i posprzatac psie kupy
~gg 11-01-2013 16:36
Najlepszą inwestycją, byłaby zamiana Pana Zawiły no kogoś kto myśli:) a tak pozatym to napewno remonty szkół i wiecej budzetu na Szkoły specjalne-gdzie dzieciakom często brakuje podstawowych rzeczy-o tych biednych chorych dzieciach to juz Pan Zawiła razem ze swoimi radnymi kompletnie nie myśli.
~strateg 11-01-2013 19:41
Ściągać inwestorów !!!. Tu są na już, potrzebne kilkutysięczne zakłady .Zachęcać Rosję , Chiny , Brazylię , Azjatów !. Tam są pieniądze . Przewietrzyć cały ratusz i postawić na ekonomistów ,wiedzę i światowe obycie .Parki , filharmonie i wyboisty bruk chleba Nam z pewnością nie da . Do roboty lenie !.
~santomochito 12-01-2013 8:24
Popieram Strateg ale zeby to zrozumiec trzeba byc ekonomistą a nie bibliotekarzem. Miasto jest jak przedsiebiorstwo i albo jest dobrze zarzadzane przez zdolnego menagera albo nie. Pan Zawila lubi sobie podyskutowac i podewagowac ale od tego mieszkancom nic nie przybedzie. Dalej bedzie narzekanie i ogolna depresja ale co sie dziwic jak tu ludzie zyja za 1500. za takie pieniadze to tylko do biedronki i na chate przed telewizor siedziec.
~AgatyFUN 12-01-2013 11:41
masło maślane.gadka o niczym.Ja wiem co trzeba ale nie dam tym darmozjadom gotowych pomysłów.
~wieslaw 1 12-01-2013 11:42
najlepsza inwestycja ... Zawiłe i calą rade wtedy jelonka ruszy do przodu
~iam 12-01-2013 13:10
dlaczego miasto jest inwestorem obiektów typowo komercyjnych - takich jak baseny? dlaczego nie zachęciło profesjonalnego inwestora np. wieloletnim wykupem pakietu biletów dla młodzieży szkolnej albo pomocą w uzyskaniu części koncesji na wydobycie wód termalnych? ta inwestycja, spłacana przez następne pokolenia, nigdy się nie zamortyzuje jak to jest w przypadku budowanych, coraz liczniejszych basenów w okolicy ale połączonych z funkcjami przynoszącymi zyski? jak wygląda po wielu latach bilans pierwszej, większej inwestycji komercyjnej (handlowej) miasta - Domu Dziecka przy Krótkiej? dlaczego miasto zamiast tworzyć warunki dla inwestorów - bawi się w przedsiębiorcę amatora?
~;/ 12-01-2013 13:17
po co kręgielnie i inne rzeczy ? jak i tak nikt nie bedzie bedzie chodził, bo nie bedzie za co :) ludzie zamiast pójśc do kina albo do jakiegoś pubu to bedą liczyli kase zeby mogli wyżyć od 1go do 1go :) po co budować jak podatki w jg są skandalicznie wysokie :) dlaczego nie próbujemy tego zmienić ? zachęcić zagranicznych inwestorów zeby zrobic w jg jakieś zakłady pracy ? przeciez mamy takie mozliwości tyle terenów..heh.. można by było mówić i mówić ale po co jak to i tak pozostanie bez odgłosu a szkoda.. bo jeżeli potrafie zauwazyć to ja zwykły szarak to nie wierze ze nie potrafi zauważyć tego nasz prezydent :)
~abc 12-01-2013 14:34
Potrzebna jest PRACA !!! .
~Leon 12-01-2013 15:15
Fabryki...100 tysieczne miasto nie utrzyma sie z turystyki..Turystyka w regionie to Szklarska i Karpacz..Nie Jelenia Góra..Ilość turystów wraz z wymieraniem przyjeżdżających dawniej autochtonów (byłych niemieckich mieszkańców) dramatycznie spada...Potrzebne poważne zakłady pracy np. fabryka samochodów lub czołgów...
~Leon ponowni 12-01-2013 15:29
tymczasem nieliczne , pozostałe zakłady zwijają działalność. Francuski właściciel zakładów optycznych woli ją rozwijać w Warszawie (może kupił po to aby w ogóle w Polsce konkurenta zlikwidować)...Czekać tylko, aż ktoś wykupi i "rozwali" Jelfę...Wtedy już tylko zaorać i posiać kukurydzę...Kto będzie się cieszyć Aqaparkiem , odnowionymi kamieniczkami czy czym tam jeszcze ? Panowie z laseczkami i Panie na wózkach...
~17sqandal 12-01-2013 15:44
tu potrzebny jest chłop z jajami i nie musi być wcale prezydentem. Facet który miałby za zadanie wypromowanie regionu i miasta i sprowadzenie jakiego potężnego inwestora. Turystyka w dzisiejszych czasach i możliwościach Jeleniej Góry to nic innego jak utopia. Zaklady pracy potrzebne i to już od zaraz bo naprawde za kilka lat , może będziemy potrzebowali tu tylko wójta a nie prezydenta
~kokospoko 12-01-2013 17:12
Coście ... uczynili z tej krainy!
~Marian2 12-01-2013 18:36
Przed wszystkim potrzebna jest droga ekspresowa do Wrocławia (a w zasadzie do Kostomłotów) .Jak ona będzie wybodowana to wszystko się ułoży: i inwestycje i napływ turystów. DO narzekaczy: po co nowe zakłady produkcyjne w mieście gdzie bezrobocie jest poniżej 10%? Przecież tam nie będzie z kogo wybierać,bo co najmniej połowa już się do pracy nie wybiera. A jeśli chodzi o to kto będzie chodził do multikina czy kręgielni to mogę się założyć, że będą tam tłumy, zwłaszcza Ci co jeżdżą do Legnicy cy Wałbrzycha (np.ja) a także turyści z Karpacza, Szklarskeij itp. Pozdr.
~Marian2 12-01-2013 18:50
Mój poprzedni wpis to są powiedzmy inwestycje"górnolotne" i "życzeniowe". Ale są też rzeczy, które urząd miasta mógłby zrobić, szybko, na już i za niewielkie pieniądze. Taką rzeczą może być np. dobra strona internetowa o wydarzeniach kulturalnych w jeleniej i w całej kotlinie jeleniogórskiej np. taka strona mogłaby mieć nazwę "kultura.jeleniagora.pl" i mogłaby być np. w 3 językach. Bo prawa jest taka, że przychodzi piątek, siadam przed kompem i zastanawiam się gdzie by tu zabrać rodzinkę na wycieczkę na weekend i ...wielka pustka informacyjna. a po weekendzie okazuje się, że imprez było sporo ale nigdzie nie były zareklamowane.Czasami pojawią się informacje na *, ale są bardzo, bardzo okrojone. pozdr.
~zWojPolskieg 13-01-2013 0:44
Rewitalizacja Alei Wojska Polskiego (Tiry na Tory ) czytaj Tiry precz z Wojska Polskiego na obwodnicę. Ludziom potrzeba pracy , a wekendy igrzysk
~Obywatel_ 13-01-2013 14:39
Żadnych większych inwestycji. Musimy odrobić zaległości w postaci zaciągniętych kredytów na wcześniejsze inwestycje i wspierać inwestorów chcących otwierać miejsca pracy w naszym mieście lecz ze sztywnymi zasadami by nie było drenowania jeleniogórzan za murami zakładów.
~leon 13-01-2013 15:18
ktos pisze o bezrobociu poniżej 10 %..Ktoś kto ślepo widzi tylko statystyki...zapewne przedstawiciel urzędu miasta lub urzędu pracy..Ale że czytelników i mieszkańców ma a za takich głupków to rece opadają...Wobec takich słów nie chce się już brać udziału w tej dyskusji...Nie ten ktoś idzie do przedszkola i wciska dzieciom ciemnotę...
~ad 13-01-2013 17:15
Jakie inwestycje? JAKIEKOLWIEK
~AH. 13-01-2013 18:21
PANIE PREZYDENCIE! NIECH PAN GORĄCO ZASTANOWI SIĘ NAD BEZROBOCIEM W JELENIEJ GÓRZE. SZUKANIE OSZCZĘDNOŚCI KOSZTEM LIKWIDACJI MIEJSC PRACY I ZWALNIANIU PRACOWNIKÓW TO JEST CHYBA JAKIEŚ NIEPOROZUMIENIE. A MIAŁO BYĆ TAK PIĘKNIE.
~do leon 13-01-2013 18:35
Nie jestem żadnym urzędasem, ani nigdy nie głosowałem na Zawiłę, ale często zajmuję się szukaniem pracowników do pracy, prosze mi wierzyć, większość tych co są na bezrobociu wcale nie chce iść do roboty, powiem więcej, wręcz panicznie boją się wrócić do pracy, a jak byłem ostatnio w PUPie to widizałem ilu budowlańców przychodzi do PUPu tylko podpisać szybko listę, aby wróćić do swojej roboty na czarno. Niestety doświadczenia takie mam nie na podstawie taniego populizmu tylko życiowych doświadczeń. Pozdr
~swój 13-01-2013 18:48
Czasu faktycznie już nie wiele . Należy szybko powołać profesjonalny zespół fachowców !. Strategów i ekonomistów z najwyższej półki .Wizje rozwoju przez turystykę Natychmiast wywalić do kosza !. Przykład Grecji i Hiszpanii jest świetnym dowodem . Miasto w dolinie z zanieczyszczeniem ponad 300% nie ściągnie turysty !!!. Zostawić te kosztowne parki i budować zakłady .Skończyć z litością nad /swoimi i zasłużonymi /. Każda okoliczna góra to potencjalne , poszukiwane w świecie surowce . Tylko k... chcieć !!!.
~golfista 13-01-2013 19:34
proponuję budowę pola golfowego wszyscy jeleniogórzanie powinni grać na nim za darmo albo za symboliczną opłatę tu nie ma co robić po pracy!!! w zimie na takim polu mogła by być trasa do narciarstwa biegowego pozdrawiam
~Tromk 13-01-2013 20:23
w jelenie potrzeba jest potężna biblioteka aby nasz obecy prezydent sie tam przeniósł i robił to co najbardziej mu wychodzi czyli czytał książki a ratusz niech dla nastepcy godnego i z pomysłami zostawi
~ 14-01-2013 9:53
Nawet juz dzieci wiedza ze bez pracy nic tutaj nigdy nie ruszy procz wzrostu sum na kontach bankowych naczelstwa miasta i przyleglych pasozytow. Miastu potrzeba infrastruktury komunikacyjnej laczacej szlaki europejskie. Bez tego pies z kulawa noga tutaj nie zainwestuje grosza w powazne firmy, bo takie sa teraz potrzebne by ozywic ten lez padolek. Kto o tym mysli? Kasa leci, stolki cieple , pieprzy sie bez sensu i efektu aby trwac.Wymysla sie cuda by utrzec dupe szklem, nic konkretnego. Narud tylko ubozeje, kto moze pakuje sie i adios! Sa miasta gdzie mozna zyc bo ktos mysli nad rozwojem. Tutaj powstaje skansen emerytow i rencistow i to splywa po nieudolnej wladzy. Radarowe lapanki, klamry, rygor to zrodlo dochodu tej dziury ktore w pierwszym rzedzie karmi nienazartych krawaciarzy. OCHYDA.
~(123) 14-01-2013 10:32
W Jeleniej Górze Cieplicach w okolicach tzw. zdroju potrzebna jest sieć centralnego ogrzewania bo piece węglowe w, których pali się oponami niszczą powietrze w okolicach parku.
~nooooooooooo 14-01-2013 12:25
najlepszy pomysl jest oddac ziemie niemcom i oddac ruska ziemie w polskie rece,
~Gery 14-01-2013 12:40
Miasto powinno zainwestować w geotermy.Geotermy jako główne żródło ogrzewania naszej całej kotliny.Korzyści z takiej inwestycji byłyby najbardziej wymierne dla wszystkich.Przede wszystkim poprawiłby się klimat, więc turystyka sama by się nakręcała .Innowacyjność pozwoliłaby nam na szereg dotacji .Zdrowy klimat zachęca ludzi na osiedlanie się w danym regionie , ożywiły by się inwestycje budowlane przedszkola szkoły ,uczelnie. Zmniejszenie emisji CO2 i wszelkich szkodliwych gazów spowodowałoby lepszy stan zdrowia .Następnie należałoby zabiegać o powstanie zakładów pracy np.odboje i bariery drogowe oparte na patencie pana Łagiewki (wynalazca z Kowar)itp.........
~spółka zło 14-01-2013 15:24
Wolałbym aby wszyscy "wielcy" tego miasta,zaczynając od Wizjonera Zawiły,a na Jestem Przeciw I Co Z Tego Mrozie kończąc,powstrzymali sie od planowania inwestycji w Jeleniej Górze.Przedstawcie lepiej "księgę przychodów i rozchodów" miasta zwaną buńczucznie budżetem z dokładnymi kwotami jakie idą na poszczególne szkoły z uwzglednieniem zatrudnienia,kosztów utrzymania obiektu i liczby uczących sie w nich osób.Ile dostają ośrodki kultury,muzea,teatry,jakie mają zatrudnienie,na co wydają dotacje,jakie mają "obłożenie" zainteresowanymi ich ofertą i jakie są koszty utrzymania tych placówek.Jakie jest zatrudnienie w urzędzie w poszczególnych wydziałach,jakimi funduszami dysponują,a ile pochłaniają wypłaty pracowników.No i ile osób w mieście pasie się na dotacjach z budżetu.To tyle na początek.
~fik2013 14-01-2013 15:43
Młody Krzyś co mówi o naprawie ul.Oś.Robotnicze-to ma w główce tylko owies,bo w Jelonce potrzebne są inwestycje,które dadzą pracę-jak Krzysiowi ulica przeszkadza ,to można inną dojechać do panienki-agencji jest dużo.........a czy piękniś nie myśli o pracy-na pewno nie ,bo jest za głłupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii,bo mmamusia daje jedzonko......
~ed 15-01-2013 10:29
podstawowym błędem jest ślepe przekonanie że JG jest miastem turystycznym, tylko dlatego że leży pomiędzy górami. ciążenie turystów do karpacza czy szklarskiej jest tak duże że JG w ogóle w Polsce nie jest uznawana za miasto turystyczne. Tak samo jak nikt z nas wybierając się nad morze nie pojedzie do Koszalina tylko wybierze Mielno oddalone o 10 km ale leżące nad samym morzem. Czy ktoś z was uznaje Koszalin za miasto turystyczne i wybrał je jako miejsce na wakacje?
~Adu233 16-01-2013 16:46
Po kolei: drogi rowerowe, stadion na ul Podchorążych, otwarty duży tor kartingowy, kręgielnia, salon gier, multikino w centrum.
~ciepli12 16-01-2013 19:32
Zróbcie w końcu bezpieczne przejście koło SP nr 6 sygnalizacje wzbudzaną światła, postawcie FOTORADAR naprzeciwko MSWIA Cieplicka 68.i Naprawcie w końcu boczne ulice Cieplickiej okolice małego mostku nr 31 zapraszam na przejażdżkę wszystkich radnych tymi uliczkami warsztat samochodowy murowany po takim przejeździe
~turystyka 17-01-2013 0:58
Należy zapomnieć o wielkim przemyśle rodem z PRL. Z fabrykami, dymiącymi kominami gdzie lud robotniczy młotem wykuwał sierpy. To minęło. Problemem dla Jeleniej Góry było tworzenie z niej miasta przemysłowego, ale w PRLu nikt się ani logiką ani rachunkiem ekonomicznym nie kierował. Miało być nowocześnie więc budowano fabryki a wokół blokowiska. Przyszłość dla miasta i regionu to turystyka. Jakoś Podhale może z niej świetnie się utrzymać i to bez przemysłu.
~wieslaw . 17-01-2013 9:35
Zawiła zamontuj jeszcze 20 fotoradarów i pozamykaj wszystkie zakłady wtedy kasa bedzie na koncie co to za prymityw
~swojak 17-01-2013 17:31
Zapomnijcie o turystach !. Turysta zachwyca się czystym powietrzem , kontaktem z górami i przyrodą !.Ta zabudowana kotlina NIGDY już nie będzie turystyczną atrakcją . Budujcie szybko zakłady jako jedyną szansę przetrwania .
~ 17-01-2013 20:45
beznadziejnie przeprowadzony program, Angela. pytaj większej ilości ludzi, a nie wypytujesz babcie, które MÓWIą CI JASNO, ŻE NIE WIEDZĄ, CO MOŻNA WPROWADZIĆ
~turystyka 18-01-2013 16:27
A kto te fabryki zbuduje? Jakoś przemysł się tu nie pcha, co nie dziwi przy tej infrastrukturze. Turystyka to przyszłość. Ją taniej zorganizować.
~spozirak 1-05-2013 20:28
70 LAT TEMU POWSTAWAŁY ZAKŁADY PRACY I OSIEDLA ROBOTNICZE DLA PRACUJĄCYCH TAM LUDZI.PRZYKŁADY:FABRYKA MASZYN PAPIERNICZYCH-POWSTAŁO OSIEDLE DLA PRACOWNIKÓW (ROBOTNICZE),PO WOJNIE TEŻ ZA FAMPY OŚ.XX LECIA ,CELWISKOZY I IN.FIRM TYCH NIE MA,ALE PRACOWNICY I ICH POKOLENIA MIESZKAJĄ DALEJ,PŁACĄ CZYNSZE I COŚ MAJĄ.ZASILA TO BUDŻET GMINY ALE NASI NOWI WŁODARZE MAJĄ TO W D...WPROWADZAJĄC FIRMY Z ZEWNĄTRZ I INWESTUJĄC W NOWE NIKOMU NIEPOTRZEBNE NIERUCHOMOŚCI.JEŚLI POTWIERDZI TO CO JEST JUŻ NA CELOWNIKU TO BĘDZIEMY PRALNIĄ "BRUDNYCH"I PO TYM NIKT NAM NIE POMOŻE.WYBIERAJMY SOŁTYSA:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group