Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 4746
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jak żyć (bezpiecznie) ze zwierzętami?

Sobota, 12 kwietnia 2014, 8:28
Aktualizacja: 8:30
Autor: Przemo
Jelenia Góra: Jak żyć (bezpiecznie) ze zwierzętami?
Fot. Przemo
Wczoraj (11.04.) na jeleniogóskim Rynku zaparkowała wielka amerykańska ciężarówka marki Freightliner fundacji Ewy Naworol. W specjalnie przystosowanej do celów edukacyjnych naczepie "Trucka" gromadziły się grupy dzieci, które zostały przeszkolone w temacie bezpieczeństwa obcowania ze zwierzętami i profilaktyki ataków i pogryzień przez psy.

Wolontariusze fundacji uczyli dzieci języka zwierząt wyrażanego mową ciała, wyjaśniali zachowania psów dyktowane genetyką i ich pochodzeniem, a także uświadamiali słuchaczy w kwestii niezwykle istotnej rzeczy jaką jest szacunek do zwierząt. Omówione też zostały instynktowne zachowania zwierząt pod kątem wysyłanych przez ludzi bodźców. Oprócz tych tematów, dzieci dowiedziały się jak odpowiednio troszczyć się o swoich pupili, co wpływa na zdrowie i długie życie czworonogów, a także z jaką odpowiedzialnością wiąże się opieka nad nimi.

Do akcji przyłączyło się jeleniogórskie schronisko dla zwierząt, a także uczniowie Technikum Weterynaryjnego, by wesprzeć akcję swoim doświadczeniem w obcowaniu ze zwierzętami i wiedzą na temat ich zdrowia. Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w prelekcjach zasypując wykładowców pytaniami i spostrzeżeniami. Na koniec każdy z uczestników otrzymał książeczkę, która pomoże w utrwaleniu wiedzy jaką nabył podczas wykładów, wraz z dyplomem ukończenia kursu oraz upominki.

Warto dodać, że akcja należy do ogólnopolskiej trasy "My Nie gryziemy", która dzięki wsparciu miłośników zwierząt przeprowadzana jest w formie non-profit w całej Polsce. Gospodarzem akcji w Jeleniej Górze był Urząd Miasta, a jej głównym sponsorem firma Acana Polska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group