Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 3246
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jak Wam się podoba?

Wtorek, 12 czerwca 2018, 16:01
Aktualizacja: Środa, 13 czerwca 2018, 9:02
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Jak Wam się podoba?
Fot. Paweł Guszała
Dzisiaj (12.06.) w Biurze Wystaw Artystycznych rozstrzygnięty został „Ogólnopolski konkurs na projekt plakatu 60. Września Jeleniogórskiego 2018”. Wyłoniono afisz, który w tym roku promować będzie największy cykl imprez w naszym mieście. Poznajmy zwycięzców.

Wyboru dokonało jury składające się z przedstawicieli urzędu miasta, JCK i BWA. Każdy z nich miał inne wyczucie estetyki, oczekiwania czy punkt widzenia. Wszystkie 24 prace nadesłane do Biura Wystaw Artystycznych spełniały wymogi formalne i prezentowały różne techniki wykonawcze. Jedne przypominały obraz malarski, inne grafikę komputerową.

- Ze wszystkich nadesłanych prac musieliśmy wybrać trzy najlepsze. To było bardzo trudne. Każdy wybierał swój typ. W końcu udało nam się dojść do porozumienia i mamy ten jeden plakat, który zdobył nagrodę Grand Prix i pójdzie do druku – mówi Luiza Laskowska, dyrektor BWA.

Zwycięska praca jest autorstwa Agnieszki Karwowskiej - artysty, grafika. Absolwentki wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów. Uczestniczki wystaw w kraju i zagranicą. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

Wyróżnione prace należały do Artura Skowrońskiego z Wrocławia, dydaktyka tamtejszej ASP, projektanta i grafika oraz Doroty Piechocińskiej z Poznania - inżyniera, ilustratora.

Konkurs na plakat 60. Września Jeleniogórskiego przewidywał oczywiście nagrody. Zdobywca Grand Prix otrzyma gratyfikację w wysokości 3 tys. zł. Wyróżnieni artyści będą musieli zadowolić się o wiele niższymi kwotami (po 800 zł).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group