Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 7988
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jak u św. Jana za piecem – video

Niedziela, 7 czerwca 2009, 17:10
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 czerwca 2009, 21:07
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Jak u św. Jana za piecem – video
Fot. TEJO
Wspólna biesiada połączona z występami muzycznymi, wielką loterią i zabawą nie tylko dla najmłodszych integruje dziś mieszkańców osiedla Zabobrze III. Wszystko za sprawą festynu zorganizowanego przez parafię św. Jana Apostoła i Ewangelisty przy ul. Kiepury. Nad wszystkim czuwa Pan Bóg i… Duch Gór.

Festyn poprzedziła msza święta sprawowana przez księdza dr. Sławomira Stasiaka, wicerektora Legnickiego Seminarium Duchownego. Po nabożeństwie gospodarz ksiądz Krzysztof Kowalczyk, miejscowy proboszcz. wspólnie z prezydentem Markiem Obrębalskim otworzyli uroczyście parafialną zabawę. – Abyśmy się tu jednoczyli z Panem Bogiem i pomiędzy nami – zachęcił duchowny.

Jako największą atrakcję dla ciała proponowano pączki, Warto było zaryzykować przyrost kalorii, bo w łakociach były ukryte… złote pierścionki. Do godz. 16 jednak nikt kosztowności nie „przegryzł”, ale długa kolejka po wypieki nie zmniejszała się. Były też kiełbaski i grochówka. Po otwarciu zabawy księża z parafii oraz goście z prezydentem Markiem Obrębalskim, jego zastępcą Zbigniewem Szereniukiem i komendantem miejskim policji insp. Zbigniewem Ciosmakiem usiedli w cieniu i posilili się kiełbaskami oraz grochówką.

Uczestnicy festynu mieli okazję zobaczyć z bliska Ducha Gór, rekonstrukcją legendarnego Rzepióra, którą przywiózł Stanisław Firszt, dyrektor Muzeum Przyrodniczego z Cieplic. Dzieci chętnie pozowały do pamiątkowych zdjęć ze stworem.

Wielką atrakcją był pokaz najnowszego jeżdżącego sprzętu policji. Błyszczał terenowy radiowóz, do którego zapraszały zainteresowanych panie policjantki. A około godz. 15 na sygnałach wjechały dwa „ścigacze”, czyli motocykle BMW w barwach policji. Maszyny zostały od razu oblężone nie tylko przez fanów motoryzacji. Podchodziły do nich rodziny z małymi dziećmi i na pamiątkę robili sobie zdjęcia.

Imprezę zapowiadał z humorem kabareciarz, aktor, a na co dzień pracownik magistratu Andrzej Marchowski. Zachęcał, aby najpierw sobie dobrze zjeść: kiełbasę poprawić pierogami ruskimi, choć Ruskich już nie ma, dodać do tego kilka pączków i popić piwem. – A potem można zmierzyć sobie poziom tłuszczu w organizmie – żartował. Sporo pracy mieli policjanci i strażnicy miejscy, którzy znakowali rowery. Do Danuty Razmysłowicz z policji zgłosiło się wyjątkowo dużo posiadaczy jednośladów. Byli też chętni do nauki przepisów ruchu w miasteczku drogowym.

Tłumy oblegały stoiska z fantami wielkiej loterii. Każdy los wygrywał, co dodatkowo zachęcało do ich kupowania. O godz. 19 zostanie przeprowadzone główne losowanie. Szczęśliwiec wygra pralkę. W puli nagród jest też rower górski oraz mnóstwo innych atrakcji.

Festynowiczom przygrywały „Czarne kapelusze”. Wybrzmiały najbardziej popularne przeboje piosenki biesiadnej. Ale mikrofon trafił też do dzieci, które wystąpiły w konkursie „Dla Ciebie Boże śpiewać każdy może”. Jak zwykle z klasą zaprezentował się zespół „Soltanto Tu!” z parafii św. Erazma i Pankracego. Był też pokaz tańca ze szkoły Taborów, a imprezę zamknie występ tancerzy ognia z grupy „Incendio Cuori”.

Już za tydzień kolejne parafialne święta: tym razem u św. Erazma i Pankracego oraz u św. Wojciecha.

Obejrzyj video:

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group