Środa, 22 marca
Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Czytających: 6666
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jak sobie radzić w lesie

Piątek, 11 września 2009, 9:56
Aktualizacja: 10:00
Autor: Mar
Jelenia Góra: Jak sobie radzić w lesie
Fot. Mar
Przedszkolaki z miejskiego przedszkola nr 10 w Jeleniej Górze i ich rodzice wzięli udział w kolejnej edycji akcji „Zgubek” prowadzonej wspólnie przez Straż Miejską i jeleniogórską policję. Ma ona przygotować maluchy jak mają sobie poradzić w lesie, gdyby kiedykolwiek w nim zabłądziły.

- Ta akcja wpasowuje się w nasz program w ramach którego uczymy dzieci również samodzielności, oczywiście na miarę ich wieku – wyjaśnia dyrektor przedszkola, Bogumiła Lepieszo – dlatego zorganizowaliśmy taką akcję edukacyjną i jednocześnie zabawę, bo właśnie w czasie zabawy dzieci uczą się najszybciej. Zbliża się jesień, dzieci chodzą z dorosłymi na grzyby, ale również na wycieczki do lasów i w góry. Dzisiaj dowiadują się jak zbudować prowizoryczny szałas, jak oznakować miejsce w którym się schroniły, żeby ratownicy mogli łatwo je dostrzec. Ciągle słyszymy w mediach o kolejnym zagubionym dziecku, o akcji poszukiwawczej w której biorą udział czasami setki osób. Takie zajęcia może temu zapobiegną.

Po kilkudziesięciu minutach w lesie na zboczu góry Chojnik w Sobieszowie stanęły szałasy z patyków, obok drzew, które dla zagubionych w lesie maluchów mają być przyjacielem i ochroną. Komisja w osobach dyrektorki przedszkola i aspirant Danuty Razmysłowicz z wydziału prewencji komendy miejskiej policji oceniła solidność szałasów i napisów SOS układanych z szyszek, chusteczek higienicznych czy patyków. Drobne upominki dostali wszyscy mali budowniczowie.

- Akcję „Zgubek” prowadzimy już piąty rok – wyjaśnia Grzegorz Rybarczyk ze Straży miejskiej – w tym roku byliśmy już w kilku przedszkolach w Jeleniej Górze, byliśmy w Szklarskiej Porębie, w Piechowicach. Wszędzie dzieci z entuzjazmem uczestniczą w zabawie, która jednocześnie przygotowuje ich i uczy jak poradzić sobie samemu w lesie. Dzisiaj jestem zachwycony licznym udziałem rodziców, którzy wspierają swoje pociechy i jednocześnie poznają się nawzajem. Niestety, nie w każdym przedszkolu udział rodziców jest tak powszechny.

Kolejne zajęcia akcji „Zgubek” odbędą się jeszcze w tym roku w kolejnych placówkach przedszkolnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
695
maksymalnie 150
83%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
0%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group