Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 1968
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jak pod Chojnikiem wiosnę witano

Sobota, 24 marca 2012, 8:23
Aktualizacja: 8:24
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Jak pod Chojnikiem wiosnę witano
Fot. Organizator
W tym roku dzieci z Przedszkola nr 11 w Sobieszowie wyganiały zimę marzanną, która została wykonana z materiałów przyjaznych środowisku. Wiosnę przywitano natomiast niezwykłym przedstawieniem oraz przemarszem ulicami miasta w kolorowym, wiosennym korowodzie.

Pierwszego dnia wiosny przedszkolaki zebrały się w dużej sali, aby uczestniczyć w przedstawieniu , które zorganizowała grupa Żabek pt."Pierwszy dzień wiosny". Po nim przyszedł czas na prezentację kukieł marzanny, wykonanych przez poszczególne grupy. Pierwszym miejscem nagrodzono wszystkie prace. Nie obyło się bez gromkich śpiewów i radosnych okrzyków na cześć wiosny i tradycyjnej ciuchci przy piosence "Maszeruje wiosna".

Po korowodzie ulicami Sobieszowa spacer zakończono w przedszkolnym ogrodzie, gdzie dzieci szukały śladów wiosny. - Znaleźliśmy wyrastające z ziemi zieloniutkie ździebełka trawy, malutkie listeczki i pąki kwiatów na drzewach, a nawet szare "kotki" (czyli bazie) i ptaszki, które swym głośnym ćwierkaniem również oznajmiały przyjście wiosny. Bardzo podobał mi się dzisiejszy dzień a zwłaszcza pan Bociek – mówili Wiktor, Natalka i Julka.

W tym dniu dzieci otrzymały również kiosk interaktywny oraz nagrody od Karkonoskiego Parku Narodowego. - W imieniu swoim, wychowawczyń i dzieci, dziękuję - powiedziała Monika Sołek, dyrektor Przedszkola nr 11 w Sobieszowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group