Środa, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 6428
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jak nie „skosić” latarni na Śródmiejskim Trakcie

Środa, 21 września 2011, 11:56
Aktualizacja: 11:57
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Jak nie „skosić” latarni na Śródmiejskim Trakcie
Fot. RED
Kierowcy samochodów (głównie dostawczych, ale nie tylko)– przez nieuwagę lub inne okoliczności – przy manewrowaniu uszkadzali słupy latarni przy ul. 1 Maja. Teraz dzięki specjalnemu oznakowaniu ryzyko takich incydentów ma być mniejsze.

Do kilku słupów latarnianych dodano ostatnio specjalne poszerzone podstawy, do których zamontowano fluorescencyjne znaczki, ułatwiające- przynajmniej w założeniu – manewry kierowcom aut, które wjeżdżają na śródmiejski trakt. Choć obowiązuje tam zakaz ruchu, wyłączone z niego są w określonych pojazdy dostawcze, taksówki, zmotoryzowani niepełnosprawni i inne auta „uprzywilejowane”.

W ostatnich miesiącach przez nieostrożność kierujących uszkodzone zostało kilka latarni. Ich brak ostatnio uzupełniono, a na niektórych słupach pojawiło się wspomniane „zabezpieczenie”. Na ile to pomoże w sprawniejszym manewrowaniu samochodami, pokaże przyszłość. Tym bardziej, że dni robią się coraz krótsze. Tym ważniejsza jest „żywotność” latarni, które dają światło i zwiększają poczucie bezpieczeństwa w centrum Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group