Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3934
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Jak ma się nazywać nowy park w Janowicach Wielkich?

Poniedziałek, 6 października 2014, 8:55
Aktualizacja: 8:57
Autor: Mea
Janowice Wielkie: Jak ma się nazywać nowy park w Janowicach Wielkich?
Fot. Archiwum Gminy
Scena, parking, boisko do gry w boule, fontanna, stoły do ping–ponga i gry w szachy oraz 13 urządzeń do ćwiczeń – to część z elementów parku, który powstał na terenie starego basenu w Janowicach Wielkich. – Zachęcamy do składania propozycji na nazwę parku do ósmego października – mówił Kamil Kowalski, wójt Janowic Wielkich. Otwarcie parku już 11. października o godz. 13.00.

Trwają przygotowania do odbioru nowo utworzonego parku w miejscu byłego basenu letniego przy ul. 1 Maja w Janowicach Wielkich. Projekt pod nazwą „Rewitalizacja terenu po byłym basenie w Janowicach Wielkich wraz z elementami małej architektury” otrzymał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wartość projektu wyniosła ponad 900 tys. zł, w tym dofinansowanie z PROW to prawie 500 tys. zł.

Na działce o powierzchni 2,69 ha wyburzono pozostałości dawnego basenu, zasypano jego niecki, zaprojektowano alejki i tereny zielone.

- Od 2006 r. basen niszczał. Po konsultacjach społecznych postanowiliśmy zrobić tu miejsce spotkań i aktywnego wypoczynku, bo nasza gmina takiego nie miała. Wybudowaliśmy monitorowany budynek gospodarczy ze sceną, na której będą mogły odbywać się koncerty, boisko do gry w boule. Sa stoły do ping-ponga i dwa do gry w szachy. Na środku powstała fontanna, by przypominała, że niegdyś znajdował się tu basen - mówił Kamil Kowalski.

- Dużą atrakcją dla młodszych i starszych mieszkańców jest siłownia zewnętrzna. - Zasadziliśmy 40 drzew – dodał wójt.

Obecnie prowadzone są konsultacje społeczne i przyjmowane propozycje nazwy nowego parku. Więcej informacji na stronie gminy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
357
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group