Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7386
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Jabłka w pociągach z okazji Dnia Niepodległości

Czwartek, 10 listopada 2016, 18:28
Aktualizacja: 18:30
Autor: Org/Przemek Kaczałko
Polska: Jabłka w pociągach z okazji Dnia Niepodległości
Fot. Użyczone/Org
PKP Intercity wraz z polskimi sadownikami przygotowało specjalny poczęstunek dla wszystkich pasażerów, którzy 11 listopada wybiorą się w podróż pociągami ekspresowymi. – Z okazji obchodów Dnia Niepodległości przewoźnik rozda podróżnym ponad 22 tysiące jabłek – informuje Biuro Prasowe PKP Intercity.

11 listopada br. PKP Intercity, wspólnie z Towarzystwem Rozwoju Sadów Karłowych, w ramach projektu finansowanego przez Fundusz Promocji Owoców i Warzyw, będzie promowało zdrową, polską przekąskę. Na pokładach pociągów Express InterCity Premium (EIP) i Express InterCity (EIC) z dostępną usługą gastronomiczną przewoźnik rozda swoim pasażerom ponad 22 tysiące jabłek. Obsługa WARS wręczy każdej osobie specjalnie zapakowany i gotowy do konsumpcji owoc oraz ulotkę informacyjną.

Jak wyjaśnia prof. dr hab. Augustyn Mika z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach około 15 milionów jabłoni w Polsce obdarza nas co roku 3,5 milionami ton jabłek, czyli prawie 100 kg na mieszkańca. Jabłko średniej wielkości (100 g) zawiera zaledwie 60 kcal i jest źródłem potasu, sodu, wapnia, fosforu, magnezu i żelaza. Jedno lub dwa jabłka, zjadane codzienne, zapewniają prawidłowy poziom substancji mineralnych w organizmie. Jak wszystkie owoce, tak i jabłka zawierają witaminy: A, B, C, K, PP.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group