Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4246
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: IX Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej za nami

Środa, 11 stycznia 2017, 8:51
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2017, 8:39
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: IX Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej za nami
Fot. Przemek Kaczałko
W Zespole Szkół Ekonomiczno–Turystycznych już po raz 9. odbył się okręgowy etap Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, w którym uczestniczyli najlepsi uczniowie z Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Tym razem wykazywano się wiedzą o wyposażeniu technicznym w hotelach.

W jeleniogórskiej szkole pojawili się przedstawiciele 19 szkół hotelarskich, a w sumie w etapach okręgowych rywalizuje 266 uczniów z 183 szkół z całej Polski. Są to zwycięzcy pierwszego etapu, który odbywał się w poszczególnych szkołach, a trzeci (centralny) odbędzie się w dn. 3-6 kwietnia br. w Kołobrzegu. Finaliści i laureaci olimpiady są m.in. zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

W Jeleniej Górze rywalizowali uczniowie z: Wałbrzycha, Świdnicy, Karpacza, Głogowa, Gryfowa Śląskiego, Polkowic, Namysłowa, Złotoryi, Góry, Biedrzychowic, Krzyżowic, Milicza, Legnicy, Wrocławia, Ludowa Polskiego, Oławy, Bolesławca oraz dwoje reprezentantów gospodarzy, czyli z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych im. Unii Europejskiej w Jeleniej Górze (Agata Dobrowolska z klasy drugiej i Damian Rzeźnikiewicz z klasy trzeciej).

- Aż sama jestem zdziwiona, że już tyle olimpiad za nami. Co roku inny temat, inne zagadnienia i młodzież, która zdobywa najlepsze wyniki w olimpiadzie hotelarskiej w szkołach macierzystych – powiedziała Joanna Marczewska, dyrektorka szkoły. - Jest to ogromne święto dla naszej szkoły, bo mamy świadomość, że przyjeżdżają do nas najlepsi, którzy chcą się uczyć tego, co w branży hotelarskiej najwartościowsze – dodała dyrektorka jeleniogórskiego „Ekonoma”.

Organizatorzy przyznają, że tegoroczny temat, czyli wyposażenie techniczne w hotelarstwie to temat rzeka i trudno przewidzieć jakie pytania mogły znajdować się w teście. - To jest każde miejsce w hotelach: pokój, kuchnia, część spa, część związana z rekreacją i wiele innych – podkreśliła Joanna Marczewska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group