Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 2923
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: IV Piknik ze Strażą Miejską

Wtorek, 20 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2006, 20:15
Autor: marek
Jelenia Góra: IV Piknik ze Strażą Miejską
Fot. rzecznik prasowy Straży Miejskiej Grzegorz Rybarczyk
Po raz kolejny, na jeleniogórskim Zabobrzu odbył się piknik dla mieszkańców naszego miasta, zorganizowany wspólnie przez Straż Miejską i Osiedlowy Dom Kultury.

Każdy jeleniogórzanin z pewnością mógł znaleźć tu coś dla siebie, aby miło spędzić to niedzielne popołudnie. Dla najmłodszych przygotowane było miasteczko ruchu drogowego “Autochodzik” oraz rzuty do celu, dla młodzieży przygotowano ciekawe konkurencje siłowe – wybierano „strong mena” i „strong women” niedzielnej imprezy. Każdy młodzieniec pretendujący do miana najsilniejszego musiał podnosić odważnik ważący 17,5 kg, natomiast panie – rzucały pluszowym misiem do celu.

Także i dla starszego grona uczestników pikniku znalazło się wiele atrakcji. Występy różnych grup tanecznych, a także wokalnych uświetniały imprezę. Dzięki takim zespołom jak: “Agat”, “Jeleniogórzanie”, “Uśmiech” i “Słoneczko” uczestnicy pikniku doskonale się bawili. Zaśpiewały również dzieci z Ukraińskiego Terespola, które zaraz po koncercie udały się w dalszą podróż.

Było również na co popatrzeć. Grupa “Master Dance” z jeleniogórskiego ODK, oraz pary tańczące sambę, rumbę oraz czaczę zaprezentowały popisy taneczne przyjęte przez publiczność ogromnymi brawami.

Całą imprezę zakończył występ gwiazdy wieczoru, Bolesławieckiego zespołu “Pireus”. Jeden z uczestników festynu powiedział - Jest fajnie, tylko ze zimno i mało ludzi. Przyszedłem popatrzyć na tańce.

Ustawiono punkty, gdzie można było kupić sobie coś do jedzenia lub picia, a dzieci mogły skosztować waty cukrowej.

Dzięki, temu, że pogoda dopisała mogliśmy dziś gościć około 1000 jeleniogórzan – powiedział przedstawiciel Straży Miejskiej Grzegorz Rybarczyk. - Oczywiście część mieszkańców wolała obejrzeć wyścig kolarski “Tour De Pologne”, co niewątpliwie zmniejszyło frekwencję na pikniku.

Na to miała też wpływ aura, było słonecznie, ale bardzo zimno, przez co uczestnicy pikniku szybko wracali do ciepłych domów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group