Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 7729
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Irlandia wita w… Kowarach

Środa, 25 listopada 2015, 13:06
Aktualizacja: 13:14
Autor: Zbigniew Piepiora
Kowary: Irlandia wita w… Kowarach
Fot. Zbigniew Piepiora
W „Gościńcu na Starówce” w Kowarach miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy fotografii Jacka Mielcarka pt. „Fáilte Ireland”. Tytuł wystawy jest dwujęzyczny. O ile słowo Ireland jest proste i zrozumiałe, o tyle słowo Fáilte pochodzi z celtyckiego języka Gaelic, który jest obecnie restytuowany w Irlandii i oznacza powitanie.

Autor wystawy „Irlandia wita” jest mieszkańcem tego kraju od dłuższego czasu. Jego hobby to podróże i fotografia. Na zdjęciach zaprezentowano kilka miejsc, które J. Mielcarek uznał za typowe dla Irlandii lub warte odwiedzenia.

Na fotografiach można zobaczyć m.in. Giant’s Causeway (Drogę Olbrzymów) – kilkadziesiąt tysięcy ciasno ułożonych kolumn bazaltowych, Glendalough z Kościołem Św. Kevina (St. Kevin's Church – „Kitchen”) i The Round Tower, Klify Moher (Cliffs of Moher), płaskowyż Burren, półwysep Howth, czy las deszczowy strefy umiarkowanej.

Warto zauważyć, że uzupełnieniem wystawy była prelekcja slajdów. Fotografie były tłem do opowieści o dawnej i współczesnej Irlandii i Irlandczykach. Autor nie chciał tylko odpowiedzieć na pytanie: „Jak tam jest w tej Irlandii?”.

Wystawę „Fáilte Ireland” można oglądać za darmo w „Gościńcu na Starówce” w Kowarach. Jest czynna codziennie w godzinach 12.00-18.00 do końca lutego 2016 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group