Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5025
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Interaktywny samorząd pod Szrenicą

Czwartek, 22 kwietnia 2010, 8:30
Aktualizacja: 8:31
Autor: Karolina
SZKLARSKA PORĘBA: Interaktywny samorząd pod Szrenicą
Fot. Archiwum
Szklarska Poręba zajęła czwarte miejsce w dolnośląskim rankingu serwisów samorządowych, w kategorii gmin miejskich. O tym miłym wyróżnieniu poinformował prezes Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Dolnego Śląska, Sławomir Najnigier. Kolekcja nagród i dyplomów dla miasta pod Szrenicą sukcesywnie się powiększa.

Ranking, o którym mowa organizowany jest w ramach projektu „Interaktywny Samorząd – Lider Internetu 2010”. Głównym celem tego programu jest budowanie bogatego merytorycznie i atrakcyjnego wizerunku poszczególnych gmin w przestrzeni internetowej. Serwisy oceniano według następujących kryteriów: zawartość funkcjonalno-merytoryczna, funkcjonowanie techniczne strony, autoryzacja serwisu, nawigacja po stronach oraz stopień interaktywności danego serwisu.

Oficjalna strona Szklarskiej Poręby cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród turystów, jak i samych mieszkańców. Znajdują się na niej aktualne informacje oraz wydarzenia z życia miasta. Władze samorządowe nie od dziś wiedzą, że obecność gminy w przestrzeni internetowej jest niezbędna do tego, aby przyciągnąć turystów. W przypadku Szklarskiej Poręby całe miasto stanowi produkt, który należy umiejętnie zareklamować, a potem sprzedać.

Organizatorami rankingu są, Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska, Agencja Interaktywna 3Cube i wrocławska Wyższa Szkoła Handlowa. Pierwsze miejsce w konkursie zajął Wrocław, drugie Oława, a trzecie Karpacz. Szklarska Poręba wyprzedziła takie gminy, jak Legnicę, Polanicę Zdrój, Duszniki Zdrój czy Jawor. Łącznie w rankingu ujęto 36 gmin miejskich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group