Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 5642
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Integracyjny Dzień Tańca w SOSW

Niedziela, 29 kwietnia 2018, 7:32
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 5:56
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Integracyjny Dzień Tańca w SOSW
Fot. Przemek Kaczałko
Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy przy ul. Kruszwickiej w Jeleniej Górze gościł dzieci, młodzież i seniorów, którzy pokazali, że tańczyć każdy może bez względu na wiek, umiejętności czy stopień sprawności ruchowej. Zabawa została zorganizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, który przypada na 29 kwietnia.

- Chcemy pokazać dzieciom, że każdy może tańczyć i są różne rodzaje tańca - podkreśliła cel nowej inicjatywy Małgorzata Rybarczyk-Rokita, nauczycielka w SOSW. W trakcie imprezy wystąpili podopieczni placówek specjalnych, a także grupy taneczne ze szkoły Kurzak&Zamorski, grupa hip-hopowa z MDK oraz seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na zakończenie tancerze i publiczność, mogli bawić się wspólnie, co było doskonałym zwieńczeniem integracyjnej imprezy.

- Taniec to muzyka i ruch. To pełni rolę terapeutyczną - każda forma ruchu, pokazania tym dzieciom, że można coś zrobić dla siebie, jest bardzo ważna dla nich - dodała nauczycielka z Kruszwickiej. Pierwsze takie wydarzenie w SOSW może być wstępem do dalszej współpracy, bowiem Grzegorz Gigiel z Młodzieżowego Domu Kultury zadeklarował, że będzie czasem przychodził i poduczy tańca podopiecznych szkoły specjalnej.

- Najważniejsza jest integracja i kontakt ze środowiskiem zewnętrznym - podkreślił Romuald Szpot, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jeleniej Górze, który z radością przyjął do realizacji inicjatywę nauczycieli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group