Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 7983
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Integracja w Trzynastce

Niedziela, 10 czerwca 2018, 9:34
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 czerwca 2018, 7:24
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Integracja w Trzynastce
Fot. Przemek Kaczałko
Szkoła Podstawowa Nr 13 w Jeleniej Górze gościła wczoraj (9.06) uczniów, rodziców i przyjaciół placówki znajdującej się przy ul. Piotra Skargi. Społeczność szkolna integrowała się podczas festynu obfitującego w liczne atrakcje.

W odróżnieniu do lat poprzednich, tym razem rozdzielono festyn rodzinny od dnia sportu. Z okazji Dnia Mamy, Taty i Dziecka odbyły się występy dzieci z klas I-III, było też mnóstwo konkurencji, w których brały udział dzieci wraz z rodzicami. Na ogrodzeniu boiska typu orlik można było podziwiać familijne prace plastyczne.

W organizacji imprezy tradycyjnie pomagali harcerze z Karkonoskiego Hufca ZHP, którzy na terenie szkoły mają swoją siedzibę. To właśnie zuchy i druhowie zapewnili szereg gier i zabaw, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Do szkoły przybyli też strażacy, którzy zaprezentowali sprzęt, ale też zapewnili ochłodę dzięki wodnym zabawom.

Poszczególne klasy przygotowały swoje konkurencje, ale też wspólnie brali udział w takich zabawach, jak budowa osłony, dzięki której rzucone z wysokości jajko nie rozbiło się. Uczniowie mieli też do zaliczenia szereg zadań, których pokonanie zapewniało nagrody.

- Zaliczając zadania dostawali pieczątki i mogli kompletną kartę zadań wymienić na nagrodę - powiedziała Barbara Marszałek-Szurek, dyrektorka SP 13.

Kiermasz ciast, bigos, kiełbaski z grilla i inne smakołyki pozwoliły na zaspokojenie głodu, a ogromną popularnością cieszyła się loteria fantowa, w której trzeba było odpowiedzieć na pytanie, bądź wykonać zadanie, aby wygrać nagrodę. Dodatkowo licytacje prowadził Andrzej Marchowski z Kabaretu Paka. Rodzinna atmosfera towarzyszyła też osobom, które w cieniu drzew miały możliwość schronić się przed promieniami słońca, na kocykach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1077
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group