Sobota, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 5775
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Integracja i artystyczna współpraca „Ósemek”

Sobota, 25 marca 2017, 8:55
Aktualizacja: 9:00
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Integracja i artystyczna współpraca „Ósemek”
Fot. Przemek Kaczałko
Szkoła Podstawowa Nr 8 w Jeleniej Górze oraz Szkoła Podstawowa Nr 8 w Świdnicy podpisały wczoraj (24.03) deklarację współpracy na niwie artystycznej ze szczególnym uwzględnieniem integracji z osobami niepełnosprawnymi. Okazją ku temu była XIII Konferencja Integracyjna, która odbyła się w zabobrzańskiej placówce.

Konferencja ma już długą tradycję i przynosi spodziewane efekty. - Jej celem zawsze jest wymiana doświadczeń naszej pracy z osobami niepełnosprawnymi z instytucjami, stowarzyszeniami, które są zainteresowane pracą z dzieckiem niepełnosprawnym – podkreśliła Maria Silbert-Salabura. - Przede wszystkim dzieci mogą się pokazać szerszemu gronu, a nie tylko swoim rodzicom czy kolegom. To także wychodzenie do innych szkół – po raz kolejny konferencję poprzedzają warsztaty, w których uczestniczą uczniowie z sąsiednich szkół i wspólnie z naszymi uczniami coś tworzą – dodała dyrektorka Szkoły Podstawowej Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi. W ramach warsztatów dzieci miały okazję rozwijać różne umiejętności, a podczas wczorajszego spotkania prezentowały to, czego się nauczyły pod okiem opiekunów.

- Ta współpraca to jest efekt przyjaźni pań-artystek z naszych „Ósemek” - zdradziła Małgorzata Gryń-Chlebicka ze szkoły, która nosi imię Kawalerów Orderu Uśmiechu. - Dzieci i nauczyciele będą mogli tworzyć nową wartość, nową jakość. Mam nadzieję na współpracę, wymianę myśli, doświadczeń i przede wszystkim dla dzieci na fantastyczną zabawę – mówiła dyrektorka świdnickiej „Ósemki”, która przyznała, że w jej szkole nie ma oddziałów integracyjnych, ale również są dzieci ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi. Wśród pomysłów na wspólne imprezy są m.in. festiwale muzyczne czy w przyszłości konkursy plastyczne.

Wśród dzieci panował bardzo miły nastrój, każdy cieszył się z możliwości integracji. - Mam w klasie niepełnosprawnego kolegę i to dla mnie żaden problem, fajny jest – wyznał Oliwier Bartosiewicz, uczeń SP 8. - Dzieci ze Świdnicy są bardzo wykształcone muzycznie i mają cenne doświadczenie, fajnie jest pracować z innymi dziećmi – wyznała Nikola Lubecka z SP 8, która zachwyca swym „góralskim” głosem. - Dzięki pani Ani Szewczuk, poprzez nasz zespół pokazujemy nasz talent - powiedziała Laura Mazur z „Ósemki”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group