Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 5991
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Inne Cieplice” oczami Ryszarda Literackiego

Środa, 11 lutego 2015, 7:50
Aktualizacja: 7:54
Autor: Mea
Jelenia Góra: „Inne Cieplice” oczami Ryszarda Literackiego
Fot. AP
W zabytkowych wnętrzach Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze można oglądać wystawę zdjęć cieplickiego fotografika Ryszarda Literackiego pt. „Inne Cieplice”. Ekspozycja przedstawia uzdrowiskową dzielnicę Jeleniej Góry w zupełnie innej perspektywie, niż ta prezentowana turystom. Ekspozycję można oglądać do 28 lutego.

Pomysł wystawy zrodził się już w zeszłym roku. Ryszard Literacki, który jest mieszkańcem Cieplic od kilkudziesięciu lat, fotografuje ich piękno, nowe obiekty, parki po rewitalizacji czy też place po remoncie. Jednak obok tego nowoczesnego, zadbanego centrum istnieją miejsca, gdzie czas stanął w miejscu. Dlatego chciał je pokazać.

Wystawa składa się z ponad 30 fotografii, które przedstawiają tę „inną” dzielnicę. Są to fotografie dokumentalne w dużych formatach, gdzie na tle miejsca pokazanego w szerokim planie, wstawione są mniejsze zdjęcia zniszczonych detali prezentowanych obiektów.

- Wystawa nie jest adresowana do konkretnych urzędów, instytucji czy ludzi, lecz ma pokazać i zachęcić do działania kompetentne osoby, które zostały wybrane w ostatnich wyborach samorządowych oraz nowych radnych, którzy zostaną wybrani w marcu 2015 r. do „Rady Cieplic”. Niektóre zasygnalizowane poprzez fotografie problemy wymagają długoterminowego działania i sporych nakładów, jednak sporo z nich można załatwić od ręki przy niedużych kosztach – stwierdził autor wystawy.

- Cieszę się, że na wernisażu była obecna spora grupa mieszkańców Cieplic i Jeleniej Góry, kuracjuszy, fotografików, przedstawicieli placówek kultury i oświaty oraz miłośników Cieplic. Żałuję, że nie było nikogo z władz miasta, rady miasta oraz innych instytucji, od których mogłoby zależeć naprawienie takiego stanu rzeczy – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group