Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 5785
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Informatyczna drużyna mistrzów

Czwartek, 13 grudnia 2007, 7:51
Aktualizacja: 7:52
Autor: Angela
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Informatyczna drużyna mistrzów
Fot. Organizator
Sukcesem mogą się pochwalić uczniowie jeleniogórskich szkół, którzy umiejętności związane z komputerem udowodnili podczas XII Mistrzostw Polski Młodzieży Szkolnej w Informatyce w Skierniewicach. Mimo trudnych zadań, udało im się zdobyć tytuł wicemistrza.

W tym roku w informatycznych mistrzostwach udział wzięło 82 uczniów. Region dolnośląski reprezentowali: Maja Kaczmarek i Wiktor Adamski ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze, Krzysztof Żelaśkiewicz i Kamil Prusakowski z jeleniogórskiego Gimnazjum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 oraz Grzegorz Sobieraj i Michał Flendrich z Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Cała drużyna, wyłoniona po wcześniejszych międzyszkolnych eliminacjach, wywalczyła sobie tytuł wicemistrza Polski.

– Bardzo mnie cieszy tak dobry wynik naszych młodych przedstawicieli kunsztu informatycznego – mówi Robert Kaczmarek, jeden z opiekunów uczniów z Jeleniej Góry. – Mieli bardzo trudne zadania do wykonania. Poziom wszystkich zawodników był bardzo wysoki i wyrównany. W poszczególnych konkurencjach różnice punktowe niejednokrotnie wahały się na poziomie 0,5 punktu – dodał.

Z ramienia Dolnośląskiego Okręgu LOK opiekunem był Szymon Dadaczyński. Imprezę zorganizował Zarząd Główny Ligi Obrony Kraju za pośrednictwem Łódzkiego Zarządu Wojewódzkiego LOK. Zawody odbywały się pod patronatem ministra edukacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group