Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 4908
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Incydenty po meczu, dwóch pseudokibiców zatrzymanych

Wtorek, 3 maja 2016, 17:33
Aktualizacja: 19:38
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Incydenty po meczu, dwóch pseudokibiców zatrzymanych
Fot. Archiwum
Dzisiaj (wtorek, 3 maja), po zakończeniu derbowego spotkania pomiędzy Karkonoszami Jelenia Góra a Górnikiem Wałbrzych fanatycy jeleniogórskiego zespołu dążyli do konfrontacji z kibicami przeciwnej drużyny, jednak skutecznie interweniowali funkcjonariusze policji. W efekcie starć dwa radiowozy zostały uszkodzone, zatrzymano też dwóch pseudokibiców Karkonoszy.

O godz. 14:08 pseudokibice Karkonoszy wtargnęli na płytę boiska. - Ich celem była bójka z kibicami Górnika Wałbrzych, jednak funkcjonariusze pilnujący grupy wałbrzyskiej nie dopuścili do starcia. Pseudokibice Karkonoszy nie reagowali na polecenia policjantów, byli bardzo agresywni, dopuścili się czynnej napaści, a także uszkodzili dwa radiowozy – powiedziała podinsp. Edyta Bagrowska.

- W wyniku podjętych działań policjanci zatrzymali dwie osoby w wieku 27 i 36 lat. Obecnie trwają czynności zmierzające do identyfikacji i zatrzymania pozostałych osób biorących udział w tym zdarzeniu – dodał rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Z Wałbrzycha przybyło niemal 200 kibiców, którzy po zajściach zostali bezpiecznie odtransportowani. Sektor jeleniogórskich fanatyków tworzyło ponad 300 osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group