Zalogowanych: 8

Jelenia Góra: Inauguracyjne zwycięstwo!

Niedziela, 29 września 2019, 9:30
Aktualizacja: 11:43
Koszykarze Sudetów Jelenia Góra rozpoczęli sezon 2019/2020 od zwycięstwa! W sobotni wieczór (28 września 2019 r.) w hali przy ul. Sudeckiej, podopieczni Rafała Niesobskiego pewnie pokonali Tarnovię Tarnowo Podgórne 106:92.

W pierwszej kwarcie oba zespoły zaprezentowały "radosną" koszykówkę, praktycznie bez gry w obronie. W drugiej odsłonie jeleniogórzanie równie dobrze radzili sobie w ataku, ale znacznie poprawili grę defensywną, co pozwoliło odskoczyć rywalom na 16 punktów (62:46) do przerwy. Po zmianie stron jeleniogórzanie powiększyli nieznacznie swoją przewagę i na decydującą odsłonę wyszli z 20-punktowym handicapem, więc w końcówce przyjezdnym udało się zmniejszyć rozmiary porażki. Ostatecznie Sudety pokonały Tarnovię 106:92, a w następnej kolejce pauzują. Kolejny mecz nasz zespół rozegra u siebie 12 października o godz. 18:30 z Koszem Pleszew.

Sudety Jelenia Góra - Tarnovia Tarnowo Podgórne 106:92 (31:33, 31:13, 23:19, 21:27)

Sudety: Ł. Niesobski 28, Minciel 20, Szpyrka 14, P. Ostrowski 13, Jyż 13, J. Pawlak 6, Wilusz 2, Kanecki.
Tarnovia: Taisner 23, Gubernat 20, Mowlik 11, Kozłowski 10, Antczak 10, Krawiec 7, Sroczyński 5, Pawełczyk 4, B. Pawlak 2.