Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 2163
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Inauguracja z poślizgiem

Poniedziałek, 4 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 września 2006, 23:36
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Inauguracja z poślizgiem
Fot. Arkadiusz Piekarz
Jeszcze przez kilka tygodni uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 nie będą mogli korzystać z sali gmimnastycznej. Nie zdążono z zakończeniem jej remontu przed poniedziałkowym rozpoczęciem roku szkolnego.

Jak nam wyjaśniła Joanna Hanusz, dyrektorka Zespołu Obsługi „Oświata” prowadzone roboty są dość skomplikowane. Polegają one na odwilgoceniu podłoża obiektu, który od czasu powstania w 1916 roku, takiej renowacji nie przechodził.
– Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie będzie ładna pogoda, która pozwoli na to, aby lekcje wychowania fizycznego odbywały się na zewnątrz – powiedziały uczennice klasy II b.

To nie pierwszy remontowy poślizg w popularnym „Żeromie”. Kilka lat temu nie uporano się na czas z malowaniem sal lekcyjnych. Uczniowie przez kilka dni musieli przebywać w klasach wchłaniając opary farb.

W inauguracji wzięło udział niemal tysiąc gimnazjalistów i licealistów rozpoczynających nowy rok szkolny w jednej z większych miejskich placówek oświaty.

Idąc i wracając ze szkoły będą bezpieczniejsi: przed gmachem zainstalowano barierki utrudniające przejście przez ulicę w miejscu niedozwolonym. – Kiedyś Kochanowskiego była bardzo spokojnym traktem, teraz – staje się bardzo ruchliwa, zwłaszcza przed godz. 8, kiedy rodzice odwożą uczniów do szkół – podkreśla Paweł Domagała, dyrektor szkoły.

Żeromiacy, jako jedni z nielicznych, mieli już w poniedziałek normalne zajęcia. Nie było ich w II LO im. Norwida w Cieplicach i w innych jeleniogórskich szkołach.
Uroczysta inauguracja roku szkolnego z udziałem samorządowców miała miejsce w Zespole Szkół Licealnych i Usługowych przy ulicy Leśnej.

– Będzie nam ciężko wdrożyć się w tryb szkolnej machiny – żartuje Mariusz, jeden z jeleniogórskich licealistów. – Nauczyciele za dużo wymagają, programy są napięte i każdy uważa swój przedmiot za najważniejszy – dodaje chłopak. Chcąc mieć bardzo dobre oceny ze wszystkiego, oprócz kilkugodzinnego siedzenia w szkole, należy spędzić co najmniej kilka godzin nad podręcznikami w domu. A to jest trudno wykonalne – twierdzi uczeń.

Łatwo nie będzie, zwłaszcza dla maturzystów. Ocena z egzaminu dojrzałości będzie miała bezpośredni wpływ na to, do jakiej wyższej uczelni dostaną się przyszłoroczni absolwenci. O ile, rzecz jasna, zdadzą maturę.

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group